Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Zrób sobie trąbę powietrzną i wyczyść tapicerkę auta

25 kwi 16 18:03

Tornador Gun sprzedawany przez firmę Sonax wygląda jak skrzyżowanie pistoletu lakierniczego i wuwuzeli – zamiast klasycznej końcówki ma on „trąbkę”, wewnątrz której obraca się zagięta dysza

Udostępnij
0
Skomentuj

Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z mocnym kompresorem zdolnym do dostarczenia ok. 300 l powietrza na minutę.

Jak działa Tornador? Najpierw należy nalać do zbiorniczka roztwór detergentu, następnie podłączyć go do źródła sprężonego powietrza. Po naciśnięciu spustu pistolet zasysa ze zbiorniczka płyn i miesza go z powietrzem, ale zamiast rozpylić go jak w zwykłym pistolecie z dyszą pianową, zawirowuje strumień, tworząc miniaturowe tornado.

Dzięki temu środek czyszczący nie jest wbijany w głąb czyszczonego materiału, ale ma odrywać brud z jego powierzchni. Efekt ma być podobny do klasycznego prania tapicerki, ale z tą różnicą, że mniej płynu trafia na czyszczoną powierzchnię.

Sprawdziliśmy to: rzeczywiście, zawirowany strumień rozpylonego detergentu radzi sobie z typowymi zanieczyszczeniami tkanin. Po potraktowaniu Tornadorem dywaniki wyglądają jak nowe, nad mocno poplamionymi fotelami trzeba się jednak trochę natrudzić.

W przeciwieństwie do typowego sprzętu do prania tapicerki urządzenie może mieć dodatkowe zastosowania: świetnie czyści zarówno gładkie powierzchnie, np. deski rozdzielcze, boczki, listwy, jak i trudno dostępne zakamarki, np. kratki wentylacyjne.

Wady? Sam sprzęt jest drogi i wymaga nietaniego też kompresora o dużej wydajności.

Tornador Gun - to nam się podoba

Urządzenie jest łatwe w użyciu i skuteczne. Wysoka jakość wykonania, większa wszechstronność niż w przypadku odkurzacza piorącego.

Tornador Gun - to nam się nie podoba

Bardzo wysoka cena niewspółmierna do skomplikowania konstrukcji ani do użytych materiałów, wymaga współpracy z kompresorem.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Zrób sobie trąbę powietrzną i wyczyść tapicerkę auta (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego