Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Olej silnikowy – nie kupuj byle czego

15 lut, 15:14

Dobry olej silnikowy pozwoli zaoszczędzić wielu kłopotów z silnikiem. Dobre smarowanie to dłuższe i bezawaryjne użytkowanie samochodu. A przecież o to chodzi każdemu kierowcy

Udostępnij
0
Skomentuj
olej silnikowy olej silnikowy Foto: Auto Świat

Nasz samochód oprócz dobrego paliwa potrzebuje również dobry olej silnikowy. Nie warto na nim oszczędzać. Przedstawiamy kilka olejów silnikowych o lepkości 5W30 i w bańkach 5L.

Olej silnikowy wart uwagi

Liqui Moly Longtime High Tech 5W-30 5L

Foto: Skąpiec;

Nowoczesny, całoroczny olej silnikowy typu "lekki bieg" o najwyższej klasie. Kombinacja niekonwencjonalnej bazy olejowej opartej na technologii syntetycznej w połączeniu z najnowszymi dodatkami gwarantuje silnikowi znakomitą ochronę przed zużyciem, minimalizuje zużycie paliwa i oleju, a także zapewnia szybki opływ oleju. Olej optymalny do nowoczesnych silników benzynowych i Diesla w technologii wielozaworowej, z i bez turbodoładowania. Olej ten jest również doskonały dla silników z wydłużonym interwałem wymiany oleju. Sprawdź cenę.

Motul X-clean C3 5W30 5L

Foto: Skąpiec;

W 100% syntetyczny olej silnikowy (Mid-SAPS) specjalnie opracowany, aby spełnić wymagania filtrów cząstek stałych (DPF) oraz katalizatorów trójfunkcyjnych (TWC). Przeznaczony do pojazdów wyposażonych w silniki Diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz do silników benzynowych spełniających wymagania EURO IV oraz EURO V wymagających oleju klasy ACEA C3 o wysokiej lepkości wysokotemperaturowej HTHS. Przystosowany do przedłużonych przebiegów międzywymianowych. Sprawdź cenę.

Liqui Moly Top Tec 4400 5W-30 5L

Foto: Skąpiec;

Top Tec 400 5W-30 to syntetyczny olej silnikowy do nowoczesnych silników Renault wyposażonych w filtr cząstek stałych. Stosowanie tego oleju, poza oczywistymi zaletami takimi jak mniejsza zawartość szkodliwych substancji w spalinach czy utrzymanie silnika w doskonałej czystości, przyczynia się dodatkowo do mniejszego zużycia paliwa. Sprawdź cenę.

Motul Specific 913D 5W30 5L

Foto: Skąpiec;

W 100% syntetyczny paliwooszczędny olej silnikowy specjalnie opracowany do silników Diesla oraz do niektórych silników benzynowych grupy Ford (sprawdź zalecenia w karcie technicznej produktu). Spełnia oficjalne wymagania specyfikacji FORD WSS M2C 913 D i jest kompatybilny z poprzednimi wymaganiami FORD WSS M2C 913 A, 913 B, oraz 913 C. Sprawdź cenę.

Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 C3 5L

Foto: Skąpiec;

Syntetyczny olej silnikowy dedykowany do nowoczesnych konstrukcji jest teraz wyposażony w rewolucyjną technologię TITANIUM FST. Dzięki technologii TITANIUM FST olej ten gwarantuje maksymalną ochronę w każdych warunkach eksploatacji i w każdym zakresie prędkości i temperatury. Sprawdź cenę.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej