Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Tesla goni Nissana i ustanawia rekordy

23 paź 14 15:33

Z całą pewnością sprzedaż 50 tys. egz. auta klasy premium z napędem elektrycznym, to wielka niespodzianka na rynku.

Udostępnij
0
Skomentuj
Tesla S Tesla S Foto: Tesla / Auto Świat

Tylko dziewięciu miesięcy potrzebowała Tesla na sprzedaż 25 tys. egzemplarzy modelu S. Przypominamy, iż w styczniu 2014 r. świętowano sprzedanie 25 tys. egzemplarza. Wynik jest tym bardziej imponujący, gdy porównamy go identycznym rezultatem osiągniętym przez bardziej powszechnego Nissana Leaf.

Nie jest tajemnicą, iż Tesla S jest samochodem drogim, co jak się okazuje wcale nie zniechęca nabywców. Na auto czeka się wiele miesięcy, a producent już planuje uruchomienie produkcji w Europie. Aktualnie trwa poszukiwanie odpowiedniego miejsca.

Tesla publikuje dane o sprzedaży swoich samochodów kwartalnie. Według HybridCars do września 2014 roku producent ten sprzedał 46 928 aut, ale nie są to dane oficjalne. Według tego samego źródła do końca października 2014 r. do klientów na całym świecie powinno trafić 51 tys. egz., co z całą pewnością zasługuje na miano rekordu.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej