Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nie tylko górskie szlaki - Skodą Superb zwiedzamy Góry Sowie, Stołowe i okolicę

26 cze 17 18:14

W odwiedzonej przez nas części Sudetów nie brak starych kopalni, kościołów oraz zamków. Góry Stołowe i Sowie to również idealne miejsce do pieszych wędrówek, sporo jest tu szlaków rowerowych.

Udostępnij
0
Skomentuj

Miłośnicy trekkingu bez wątpienia wejdą na Wielką Sowę – najwyższy szczyt Gór Sowich, sięgający 1015 m n.p.m. Na górze znajdziecie wieżę widokową.

Z kolei obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w Górach Stołowych jest Szczeliniec Wielki. To niesamowita formacja skalna, tworząca labirynt. Możecie liczyć na niezapomniane widoki.

Wersja SportLine zmienia elegancką limuzynę w auto o zadziornym charakterze. Taki Superb w standardzie ma m.in. sportowe fotele. Wersja SportLine zmienia elegancką limuzynę w auto o zadziornym charakterze. Taki Superb w standardzie ma m.in. sportowe fotele. Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Po wysiłku fizycznym pora na chwilę oddechu. Wracamy więc do auta i rozpoczynamy zwiedzanie, jako że ciekawych miejsc w tej okolicy jest wyjątkowo dużo.

Można zacząć od podziemi, ponieważ w górach funkcjonowały liczne sztolnie. Bardzo ciekawe miejsce to kopalnia w Nowej Rudzie. Trasa jest krótka, ale ciekawa. Podziemne korytarze znajdziecie też w muzeum Molke w Ludwikowicach Kłodzkich. Hitlerowski projekt „Riese” łączył podziemne budowle ochronne z fabrykami. Na powierzchni znajdziecie też małe muzeum (do obejrzenia pojazdy militarne) i tajemniczy betonowy obiekt, tzw. Muchołapkę, którego przeznaczenia nie udało się odkryć.

Pod ziemię można też zejść w okolicy Walimia (m.in. sztolnie „Rzeczka”) oraz w Kłodzku – trasa zaczyna się na tyłach zabytkowego kościoła, około 500 m od twierdzy, i kończy przy wejściu do niej. Skoro już jesteśmy przy twierdzy, to z pewnością warto wejść na jej szczyt (ciekawa budowla i widoki).

Obok obiektów militarnych i starych kopalni warte odwiedzenia są też np. sanktuarium w Wambierzycach i zamek Książ.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Nie tylko górskie szlaki - Skodą Superb zwiedzamy Góry Sowie, Stołowe i okolicę

W Kotlinie Kłodzkiej znajdziecie drogę "100 zakrętów". To malownicza trasa z serpentynami prowadząca z Kudowy Zdrój do Radkowa (ponad 20 km). Obok mijacie szczyt Szczeliniec Wielki. Nasza Skoda Superb z mocnym silnikiem i pakietem SportLine czuła się tu jak ryba w wodzie.

Nie tylko górskie szlaki - Skodą Superb zwiedzamy Góry Sowie, Stołowe i okolicę (slajd 1 z 22)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego