Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Renault Laguna IV: 3 pomysły na Lagunę

26 lip 10 01:00

Dane płynące z rynku są bezlitosne. Podczas gdy sprzedaż Laguny II dochodziła nawet do 260 tys. sztuk rocznie, trzeciej generacji nie udało się do tej pory przekroczyć poziomu 100 tys.  egzemplarzy. I to mimo zdecydowanie lepszej jakości, trwałości oraz programu gwarancyjnego (3 lata i 150 tys. km). Już pod koniec tego roku możemy zatem oczekiwać drobnego odświeżenia gamy, co pomoże utrzymać zainteresowanie modelem w czasie, gdy na rynek trafi rodzimy konkurent – Peugeot 508.

Udostępnij
0
Skomentuj

Przedstawiciele marki nie ukrywają jednak, że Lagunie potrzebne są znacznie dalej idące zmiany. Udało nam się dotrzeć do trzech projektów przygotowywanych przez zespół stylistów po kierunkiem nowego szefa designu marki Laurensa van den Ackera. Oczywiście, będą one jeszcze ewoluować, ale już pokazują kierunek, w jakim rozwija się ten model. Van den Acker – doświadczenie zdobywał w Audi, Fordzie oraz Maździe – chce wyraźnie podkreślić osobowość auta  i nadać mu bardziej dynamiczny charakter z odrobiną seksapilu.

W dwóch projektach mających największe szanse na wdrożenie  do produkcji widać jednak pewną ostrożność, która wynikać może z chęci utrzymania dotychczasowej grupy klientów. Najbardziej radykalny (grafika po prawej) raczej nie znajdzie uznania w oczach szefów koncernu, w każdym razie na pewno nie w przypadku 4. generacji.

Bez względu na to, który z pomysłów stylistów zostanie ostatecznie zaakceptowany, możemy być pewni wysokiej jakości auta oraz bogatego wyposażenia. Renault nie wyklucza także wprowadzenia do oferty hybrydy (we współpracy z Mercedesem).

Podsumowanie - Czy Renault ma problem z Laguną? Wiele wskazuje na to, że tak, skoro przyspiesza prace nad następcą modelu. Do poprawki musi pójść przede wszystkim stylistyka nadwozia. Francuzi staną jednak przed trudnym wyborem: zachować indywidualność czy może wzorować się na niemieckiej konkurencji, dominującej w klasie średniej? A Państwu który projekt się podoba?

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Renault Laguna IV: 3 pomysły na Lagunę (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego