Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Rupert Stadler aresztowany, na jego miejsce Abraham Schot

20 cze, 09:50

Rada Nadzorcza Audi AG zadecydowała o natychmiastowym i tymczasowym powierzeniu obowiązków prezesa zarządu Abrahamowi Schotowi.

Udostępnij
0
Skomentuj
Rupert Stadler Rupert Stadler Foto: Audi

Dotychczasowy prezes Audi Rupert Stadler został aresztowany 18 czerwca br. na podstawie wniosku sporządzonego przez prokuraturę w Monachium. Postępowanie ma związek z aferą dotyczącą zaniżania emisji spalin w silnikach Diesla.

Rupert Stadler zwrócił się do Rady Nadzorczej Audi AG oraz do Rady Nadzorczej Volkswagen AG o zwolnienie go z dotychczas zajmowanych stanowisk. Obie rady przyjęły prośbę, z zaznaczeniem, że zwolnienie to pozostaje w mocy tymczasowo, dopóki nie zostaną wyjaśnione okoliczności, które doprowadziły do aresztowania Stadlera.

Obowiązki prezesa zarządu Audi AG przejął członek zarządu Abraham Schot, który od 1 września 2017 jest odpowiedzialny w koncernie za sprzedaż i marketing.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej