Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Testy zderzeniowe Euro NCAP: 8 modeli z pięcioma gwiazdkami

29 lis 17 14:35

Wynik ostatnich crash testów przeprowadzanych przez organizację Euro NCAP: 9 aut rozbitych, 8 ocenionych najwyżej – na 5 gwiazdek, jedno – z trzema gwiazdkami.

Udostępnij
0
Skomentuj

W ostatniej, próbie niezależna organizacja Euro NCAP, badająca bezpieczeństwo samochodów, sprawdziła 9 modeli aut: Mercedesa klasy X, Jaguara E-Pace, Citroena DS 7 Crossback, Porsche Cayenne, BMW X3, Subaru XV, Subaru Imprezę, Hondę Civic i nieznanego na naszym rynku elektrycznego Citroena e-Mehari.

Cztery spośród sprawdzanych modeli wprowadzone zostały na rynek w 2017 r.: luksusowy pikap Mercedes X, mniejszy brak Jaguara F-Pace, czyli E-Pace, flagowy model DS, czyli DS 7 Crossback i elektryczny Citroen e-Megari.

Honda Civic, sprawdzana na początku 2017 r. została poddana testom ponownie, ponieważ firma wprowadziła ulepszenia zwiększające bezpieczeństwo w tylnych siedzeniach.

W komunikacie o ostatnich testach zderzeniowych cytowany jest Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, który stwierdził: "system oceny Euro NCAP obejmuje teraz ponad 15 różnych testów i setki indywidualnych wymagań, które są stale wzmacniane. Jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, że producenci postrzegają pięciogwiazdkową ocenę jako cel dla większości nowych modeli pojazdów".

Dlaczego elektryczny Mehari dostał tylko 3 gwiazdki? Auto ma poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa, co zapewnia podstawową ochronę, ale nie ma np. układów wspomagania kierowcy.

Euro NCAP zapowiada, że w testach, jakie zamierza przeprowadzić w 2018 roku, po raz pierwszy sprawdzi działanie układów wykrywających rowerzystów i łagodzących skutki kolizji auto-rowerzysta.

Będą sprawdzane także inne systemy bezpieczeństwa, które działają automatycznie i zwiększają bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i pieszych.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Porsche Cayenne. Wynik – 5 gwiazdek.

Ocena bezpieczeństwa dorosłych pasażerów – 95 proc. Podczas próby zderzenia czołowego z barierą odkształcalną kierowca i pasażerowie są dobrze chronieni. Przy uderzeniu przodem, pelną szerokością auta pasażer z tyłu może być zagrożony w obrębie tułowia. Przy uderzeniu bocznym i z tyłu – ochrona dobra.

Ochrona dzieci w wieku 6 i 10 lat – 80 proc.

Ochrona pieszych – 73 proc. Wysoka ocena za aktywną maskę (unosi się w momencie kolizji z pieszym) oraz system hamowania autonomicznego wykrywający pieszych.

Asystenci bezpieczeństwa – 62 proc.

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Testy zderzeniowe Euro NCAP: 8 modeli z pięcioma gwiazdkami (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego