Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Za mandat karny zapłacisz kartą u policjanta

1 lut, 10:05

Od 1 lutego każdy radiowóz patrolu drogowego powinien być wyposażony w terminal płatniczy. Dzięki temu za mandat można zapłacić na miejscu bezgotówkowo, kartą płatniczą lub smartfonem poprzez aplikację Blik.

Udostępnij
0
Skomentuj
mandat3 mandat3 Foto: Piotr Czypionka / Auto Świat

Transakcje bezgotówkowe to dziś codzienność, więc nowy sposób ułatwi życie sprawcom wykroczeń, którzy nie zapomną o terminowym zapłaceniu mandatu kredytowanego. Płatność kartą lub Blikiem przyspieszy i poprawi ściągalność mandatów i pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów transakcji.

To dobra wiadomość również dla samych policjantów i obcokrajowców, którzy muszą dokonać płatności na miejscu, a często nie mają potrzebnej kwoty w złotówkach. – Zdarzały się sytuacje, że policjanci z obcokrajowcami jechali do bankomatu lub na pocztę po gotówkę, aby uiścić grzywnę, co było kłopotliwe i czasochłonne. Płatności bezgotówkowe znacznie usprawnią pracę policjantów i skrócą przebieg kontroli – powiedział mł. insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

Nowa metoda płatności nie znosi dotychczas stosowanych. Kierowca ukarany mandatem za swoje wykroczenie może nadal uregulować karę przelewem bankowym (również przez Internet) lub na poczcie w terminie 7 dni.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej