Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Weekend to za mało… Skodą Superb zwiedzamy Kielecczyznę

8 lip 17 19:56

Kilka dni to za mało, żeby poznać wszystkie uroki Kielecczyzny. Jeśli macie tylko weekend musicie wybrać: zamki, dinozaury czy przyroda? Ale można przecież wracać tu wielokrotnie!

Udostępnij
0
Skomentuj

Wizytę w regionie proponujemy zacząć od Świętokrzyskiego Parku Narodowego (www.swietokrzyskipn.org.pl) - od Nowej Słupi. To mała miejscowość leżąca między Kielcami a Ostrowcem Świętokrzyskim. Co roku, w sierpniu, odbywają się tu Dymarki Świętokrzyskie (dymarki.pl). To kilkudniowa impreza z pokazem starożytnego wypalania rudy żelaza, z koncertami, grupami rekonstrukcyjnymi i wielkim jarmarkiem. Polecamy też wizytę w lodziarni przy kościele :-).

Wieś jest też idealna jako baza do wycieczki na Święty Krzyż (klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, położony na szczycie Łysej Góry). Po drodze jest ustawiona rzeźbiona Droga Krzyżowa.

Z klasztoru można wrócić do wsi lub pójść dalej na Łysicę (najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, wysokość 612 m n.p.m.) i do Świętej Katarzyny. Na przejście całego szlaku turystycznego - z Nowej Słupi do Świętej Katarzyny - potrzebny jest cały dzień. Garąco zachęcamy, bo to niezapomniana wycieczka!

Na Święty Krzyż i na Łysicę można wybrać się oddzielnie, podjeżdżając autem na końce szlaku. Jeśli zrobicie to tego samego dnia, wystarczy jeden bilet wstępu do parku (7 zł).

Co najmniej dzień (lepiej dwa!) pochłonie też wizyta w Bałtowie. Zacząć można od zwiedzania małego zwierzyńca, położonego na dole zbocza. Na górze czeka „zwierzyniec safari” – z dużymi zwierzętami, oglądanymi z pokładu amerykańskiego autobusu. To jednak tylko część atrakcji, bo pozostają jeszcze: rollercoaster, park dinozaurów, plac zabaw, kino 5D itd. W pobliżu kompleksu znajdziecie też spływy tratwą.

Laurin & Klement to m.in. specjalna tapicerka ze skóry naturalnej i ekologicznej, audio Canton z 12 głośnikami, adaptacyjne zawieszenie. Laurin & Klement to m.in. specjalna tapicerka ze skóry naturalnej i ekologicznej, audio Canton z 12 głośnikami, adaptacyjne zawieszenie. Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Kolejny dzień warto przeznaczyć na odwiedziny Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznego w Tokarni. Zajmuje ono ogromną powierzchnię i prezentuje ciekawe ekspozycje. Dodatkowo są też organizowane imprezy pokazowe, typu żniwa itp. Można tu zjeść, są miejsca noclegowe.

Bardzo blisko (w Chęcinach) znajdują się też ruiny zamku, gdzie obsługa wita gości w strojach z epoki. Zamkiem godnym odwiedzenia jest Krzyżtopór.

Kolejne ciekawe miejsce między Chęcinami a Kielcami to jaskinia Raj (bilet wstępu kosztuje 18 zł).

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Weekend to za mało… Skodą Superb zwiedzamy Kielecczyznę (slajd 1 z 15)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego