Instalacja montowana będzie do wersji silnikowej 1.6 VTi 115 KM. Jak twierdzą specjaliści zajmujący sie montażem instalacji, silnik 1.6 opracowany wspólnie z BMW, najlepiej znosi inne niż benzyna paliwo. Na razie trwają formalności związane z wprowadzeniem samochodu do oficjalnej sprzedaży.

Na przełomie stycznia i lutego Peugeot poinformuje o cenach 301 LPG. Auto z takim silnikiem bez zasilania LPG w podstawowej wersji wyposażenia Active kosztuje 52 000 zł. Instalację montować będzie firma Czakram. Do serwisu lub na naprawę gwarancyjną będzie można jednak jechać do autoryzowanej stacji Peugeota.

Gdyby dzisiaj na własną rękę zlecić montaż instalacji LPG do Peugeota 301 auta, trzeba wydać 3 100 zł. Jak dowiedzieliśmy się w warszawskim serwisie firmy, do silnika 1.6 VTi najlepsza będzie instalacja Lanzi Renzo Omegas OBD. Na podzespoły obowiązują 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów.

Peugeot miał już kiedyś w ofercie auto zasilane gazem. Fabryczną instalacja oferowano w modelu 406. Od tego czasu jednak koncern nie zdecydował się "gazować" swoich silników. Do dzisiaj.

Foto: Auto Świat
Peugeot 301 z instalacją LPG

Zobacz także: