Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Citroen: 70. urodziny 2CV i 50. Mehari

2 lut, 15:31

Na salonie Retromobile (Paryż 7-11 lutego 2018) dwa Citroeny będą świętowały swoje urodziny: kultowy 2CV – 70-lecie, a Mehari – 50-lecie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Citroen 2CV – 70-lecie Citroen 2CV – 70-lecie Foto: Auto Bild

Citroen 2CV zadebiutował na salonie w Paryżu w 1948 roku. Publiczność wprawił w osłupienie i zachwyt jednocześnie. Prosta konstrukcja, wszechstronność i niska cena były zaletą tego modelu. Warto wiedzieć, że korzeniami 2CV sięga lat przed II wojną światową. Pod koniec lat 30. zbudowano prototypy, ale gdy Niemcy zajęli Francję prototypy zniszczono, pozostawiając jeden egzemplarz i dokumentację techniczną.

Citroena 2CV produkowano 41 lat – do 1990 r. Zbudowano w sumie 5,1 miliona egzemplarzy w wieku wersjach nadwoziowych.

Citroen 2CV Citroen 2CV Foto: Citroen / Auto Świat

Citroen Mehari produkowany był w latach 1968-87. Zbudowano niespełna 145 tys. egz. Mehari powstał na bazie 2CV, z tym, że jego karoseria zrobiona została z tworzyw sztucznych. Mehari był używany przez policę (żandarmeria) oraz wojsko. Auto znane jest z serii filmów z Louisem de Funesem Żandarm z...

Citroen Mehari Citroen Mehari Foto: Auto Bild
Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej