Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Kamera do auta - idealny prezent dla każdego kierowcy

1 gru 17 13:13

Oto jedna z najpopularniejszych kamer samochodowych na rynku. Sprawdzamy chiński wideorejestrator G1WH firmowany przez Viofo

Udostępnij
0
Skomentuj
Kamera do auta - idealny prezent dla każdego kierowcy Kamera do auta - idealny prezent dla każdego kierowcy Foto: Auto Świat

Kamerę o oznaczeniu G1WH wytwarza wielu chińskich producentów, co sprawia, że jakość produktów oferowanych na rynku jest dość zróżnicowana. Trudno się dziwić, skoro model występuje w wersjach z podzespołami różnych producentów. A to ma przełożenie nie tylko na jakość rejestrowanego obrazu (np. nienaturalne nasycenie barw i dość słabe filmy w nocy), ale także na stabilność pracy. Zdarzają się wersje, które cierpią na częste zawieszanie i sprawiają kłopoty w przypadku niektórych kart pamięci. Równie dobrze można jednak trafić na produkty, które działają jak trzeba i nie przysparzają żadnych problemów.

Kamery do auta w najlepszych cenach!

Szukasz pomysłu na prezent dla kierowcy? Idelanym rozwiązaniem twojego problemu będzie kamera rejestrująca trasę. W jednym miejscu zebraliśmy najlepsze oferty wideorejestratorów. Sprawdź to teraz!

W przypadku testowanego modelu G1WH, firmowanego przez Viofo, trudno było narzekać. Kamera nie sprawiała kłopotów z kilkoma wykorzystanymi kartami pamięci o pojemności 16 GB i 32 GB (producent chwali się, że można stosować nawet wersje 64 GB). Zestaw z chipsetem firmy Novatek oraz przetwornikiem Aptina AR0330 pozostawił także dobre wrażenie, ze względu na jakość wykonania kamery, uchwytu oraz zasilacza. Duże i wygodnie rozmieszczone przyciski ułatwiają obsługę, więc pod tym względem Viofo również zasługuje na dobre noty.Pod względem jakości nagrań także trudno było narzekać. Domyślnie ustawiona rozdzielczość to 1920x1080 pikseli (kamera nagrywa wówczas z szybkością 30 klatek na sekundę). W ciągu dnia bez względu na pogodę nie ma większego problemu z odczytaniem tablic rejestracyjnych oraz banerów reklamowych. W nocy, gdy oświetlamy samochód na tym samym pasie, tablica staje się nieczytelna. Łatwiej np. odczytać dane samochodów podążających sąsiednim pasem.

Viofo G1WH ma też swoje wady. Tuż po uruchomieniu kamery zdarzały się problemy z dźwiękiem (czasami pojawiały się charakterystyczne ciche zniekształcenia na nagraniach). Wystarczyło jednak doładować kamerę przez około 10 minut, by problem zakłóceń zniknął. Po każdym uruchomieniu zmieniały się również ustawienia trybu wykonywania zdjęć (z wybranych przez nas 12Mpix na domyślne 3Mpix). Trzeba jednak przyznać, że już w domyślnym ustawieniu (3Mpix) jakość zdjęć jest całkiem dobra. A zważywszy na cenę, trudno wymagać więcej.

10 najpopularniejszych kamer do auta rejestrujących obraz w rozdzielczości full HD:

1. Kamera XBLITZ Park View - sprawdź cenę!

2. Kamera Blaupunkt BP 2.0 FHD - sprawdź cenę!

3. Kamera navitel DVR 600 - sprawdź cenę!

4. Kamera Lamax C7 - sprawdź cenę!

5. Kamera XBLITZ Go - sprawdź cenę!

6. NavRoad MyCam - sprawdź cenę!

7. Kamera XLITZ Mirror 2016 - sprawdź cenę!

8. Kamera Navitel DVR R800 - sprawdź cenę!

9. Kamera Forever VR-300 - sprawdź cenę!

10. Kamera Mio MiVue 689 Dual - sprawdź cenę!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej