Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

21 km/h więcej i mandat za 63 tys. euro

12 cze, 11:00

Czy to możliwe? Fotoradar na wyspach Alandzkich odnotował przekroczenie dozwolonej prędkości o 21 km/h i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sprawcą nie był najbogatszy mieszkaniec tego archipelagu Andreas Wikloef.

Udostępnij
0
Skomentuj
Limity prędkości w Finlandii Limity prędkości w Finlandii Foto: Archiwum / Auto Świat

Z powodu skomplikowanych kryteriów finansowych mandat został wystawiony dopiero po dwóch dniach od tego zdarzenia. Mandaty za przekroczenie prędkości do 20 km/godz. wynoszą w Finlandii 70-155 euro. Należy wyjaśnić, iż w Finlandii kara za przekroczenie prędkości powyżej 20 km/godz. obliczana jest natomiast proporcjonalnie do dochodów kierowcy.

Ponieważ według danych miejscowego urzędu skarbowego miesięczne dochody sprawcy wynoszą 416 463 euro, to od tego została wyliczona proporcjonalna kwota mandatu 63 240 euro.

To nie pierwszy taki mandat milionera, który przed pięcioma laty za jazdę z prędkością 77 km/h (obowiązywało 50 km/h) zapłacił mandat 95 tys. euro.

Po tym zdarzeniu milioner zadeklarował, że obecnie przez pewien czas nie będzie jeździł samochodem, ponieważ ma sześć helikopterów, „a tych jeszcze nie łapią na radar”.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej