Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ford Fusion 2019, czyli... Mondeo po liftingu

28 mar, 15:59

Na salonie w Nowym Jorku Ford prezentuje zmodernizowany model Fusion. Oznacza to, że podobnych nowości w niedługim czasie możemy spodziewać się w europejskim Mondeo

Udostępnij
0
Skomentuj

Zmiany wizualne nie są duże, ale zauważalne. Przestylizowano lekko przednie i tylne lampy, zamontowano nowy grill, zmodyfikowano zderzaki i zmieniono ksztłt przednich lamp przeciwmgielnych.

Na tym jednak nie koniec. Fusion 2019 jest pierwszym Fordem, wyposażonym w zestaw systemów bezpieczeństwa Co-Pilot 360, który będzie należał do wyposażenia seryjnego. W jego skład wchodzą: awaryjne hamowanie przed przeszkodą z funkcją wykrywania pieszych, asystenci martwego pola i utrzymywania pasa ruchu, kamera cofania oraz automatyczne wycieraczki i światła drogowe (w wyższych wersjach również adaptacyjny tempomat.

Na liście dodatkowo płatnych opcji pojawią się m.in. asystent głosowy Alexa czy modem 4G LTE z Wi-Fi dla 10 urządzeń. Można się również spodziewać, że w Europie najwyższy system audio od Sony zostanie zastąpiony przez nowy zestaw marki B&O, jak miało to miejsce w modelach Fiesta, EcoSport czy Edge. Ponadto wersja hybrydowa Fusiona otrzyma pojemniejszą baterię (9 kWh), pozwalająca przejechać do 40 km w trybie elektrycznym.

Odnowiony Ford Fusion trafi do amerykańskich salonów latem tego roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy w europejskich salonach pojawi się Mondeo po liftingu. Najprawdopodobniej będzie to dopiero 2019 rok.

Nowy Ford Focus – premiera już niebawem

Przed odświeżonym Fordem Mondeo zobaczymy kolejną generacją Focusa. Światowa premiera nowego kompaktowego hatchbacka odbędzie się już 10 kwietnia podczas specjalnego pokazu w Londynie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej