Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Piłkarz dostał karę 460 tys. złotych za przekroczenie prędkości

11 wrz, 10:58

Taką grzywnę zasądził brytyjski sąd wobec Mario Leminy. Piłkarz klubu Southampton przez dłuższy czas ignorował wezwanie do wskazania, kto siedział za kierownicą jego auta w momencie, kiedy fotoradar zarejestrował wykroczenie. Sprawa trafiła w końcu do sądu.

Udostępnij
0
Skomentuj
Mario Lemina w koszulce Southamptonu Mario Lemina w koszulce Southamptonu Foto: Zuma Press

Chodzi o przekroczenie prędkości. Jeden z fotoradarów zarejestrował Mercedesa piłkarza Southamptonu pędzącego 150 km/h drogami Wielkiej Brytanii. Mario Lemina dostał wezwania, by wyjaśnić, kto siedział za kierownicą pojazdu, ale zignorował je, podobnie postąpił z dwoma kolejnymi wykroczeniami.

W końcu spraw trafiła do sądu. Prawnik piłkarza tłumaczył, że piłkarz nie pamięta, kto jeździł jego samochodem. Sąd jednak nie uwierzył tłumaczeniom Leminy i ukarał go najwyższą w historii Wielkiej Brytanii grzywnę za tego typu wykroczenie.

Piłkarz dostał propozycję zapłacenia 144 tys. funtów za każde niewskazanie kierującego, co w przeliczeniu daje ok. 700 tys. zł. Oznacza to ponad 2 mln zł kary za 3 wykroczenia. Alternatywą było przyznanie się do popełnionych wykroczeń i kara 32 tys. funtów (154 tys. zł) za każde z nich, 18 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy na rok.

Lemina wybrał tą drugą opcję i 3 mandaty na łączną kwotę 98 tys. funtów, co w przeliczeniu daje 460 tys. zł.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej