Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Skorodowany Volkswagen Wałęsy za 100 tys. zł

11 paź, 12:46

W serwisie aukcyjnym Allegro pojawił się wyjątkowy egzemplarz Volkswagena T3 Caravelle. To pojazd, który należał kiedyś do Lecha Walęsy. Sprzedający podkreśla, że chociaż wymaga generalnego remontu, to jednak ma wartość historyczną.

Udostępnij
0
Skomentuj
Lech Walesa i ksiadz Henryk Jankowski, kapelan Solidarnosci. Gdansk, 06.06.1985. Lech Walesa i ksiadz Henryk Jankowski, kapelan Solidarnosci. Gdansk, 06.06.1985. Foto: Wojtek Laski/East News

Samochody z historią to rzadkość i zwykle są to egzemplarze kolekcjonerskie. Właśnie na aukcję trafiło auto, które dla niektórych może mieć szczególną wartość, mimo że jest w opłakanym stanie. W serwisie aukcyjnym Allegro za cenę wywoławczą 100 tys. zł wystawiony został Volkswagen T3 Caravelle, wyprodukowany w 1983 roku. Pojazd ten ma niewielki przebieg wynoszący około 100 tys. km oraz oryginalne, „czarne” tablice rejestracyjne.

Podobny egzemplarz, ale w znacznie lepszym stanie, można dzisiaj kupić za ok. 5 tys. euro, wydaje się więc, że obecny właściciel tego samochodu oczekuje zbyt wysokiej sumy, nawet jeśli wziąć pod uwagę fakt, że auto kiedyś należało do Lecha Wałęsy.

Auto Wałęsy na sprzedaż Auto Wałęsy na sprzedaż Foto: Allegro / Auto Świat
Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej