Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Tajemnicze słupy przy niemieckich drogach

21 lip, 16:28

Aż 600 niebieskich słupów pojawiło się przy niemieckich drogach. Mają one kontrolować pojazdy. Czy są to nowe fotoradary?

Udostępnij
0
Skomentuj

Od 1 lipca 2018 roku kierowcy pojazdów ciężarowych o masie ponad 7,5 tony muszą za korzystanie z określonej sieci niemieckich dróg opłacać przejazd. Nad ich kontrolą mają czuwać niebieskie słupy, które pojawiły się już w wielu miejscach.

Do złudzenia przypominają one szare słupy fotoradarów, ale wielu kierowców nie ma przekonania, że także nie kontrolują one prędkości. Nieoczekiwanie spełniają one podwójną rolę – weryfikują opłaty i ostrzegają kierowców przed przekraczaniem maksymalnej dopuszczalnej prędkości na lokalnych drogach.

Lokalna policja jest z tego faktu zadowolona, bo kierowcy automatycznie naciskają pedał hamulca i jadą na tych odcinkach bezpiecznie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Tajemnicze słupy przy niemieckich drogach (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego