Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Więcej uprawnień dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B

13 wrz, 10:58

Posłowie w końcu wzięli się za realizację pomysłu sprzed lat. Uchwalając w 2014 roku zmiany, które pozwalają jeździć na niektórych motocyklach posiadaczom prawa jazdy kategorii B, zapomnieli o trójkołowcach. Dopiero teraz naprawią to niedopatrzenie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Peugeot HYbrid3 Evolution - Trójkołowa hybryda Peugeot HYbrid3 Evolution - Trójkołowa hybryda Foto: Auto Świat

Zgodnie z obecnymi przepisami wystarczy trzy lata mieć prawo jazdy kategorii B, by móc prowadzić motocykl z silnikiem o pojemności do 125 cm3 o mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy 0,1 kW/kg. Przepis ten obowiązuje od sierpnia 2014 roku. Potrzeba zatem było czterech lat, by posłowie zaczęli prace nad tym, by obok zwykłych jednośladów, można było też jeździć trójkołowcami.

Projekt zmian, które miały wprowadzić tę modyfikację, pojawił się w Sejmie już trzy lata temu, ale dopiero teraz posłowie realnie zaczynają prace nad zmianami w ustawie o kierujących pojazdami. Zasady prowadzenia trójkołowców mają podobne, jak w przypadku motocykli, czyli konieczne będzie posiadanie prawa jazdy przez minimum trzy lata. Posłowie podkreślają, że to ważny zapis z punktu widzenia niepełnosprawnych, którzy nie mają szans, by zdać egzamin na kategorię A.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej