Zarząd japońskiej marki podjął decyzję o wprowadzeniu do seryjnej produkcji UX, który w wersji koncepcyjnej został pokazany podczas ostatnich targów w Paryżu.

Nowy model ma być w gamie SUV-ów Lexusa pozycjonowany poniżej obecnie oferowanego NX. Jak podaje Car and Driver jeszcze nie wiadomo, kiedy samochód trafi do salonów, ale podobno zainteresowani nie muszą długo czekać. Podobno wersja produkcyjna nie pozbędzie się kosmicznej stylizacji jaką ujawnił model koncepcyjny. Dzięki niej podobnie jak pozostałe SUV-y Lexusa, UX będzie się mocno wyróżniał na ulicy. Lexus ma nadzieję, że dzięki temu auto przyciągnie do siebie nowych młodszych klientów.

Jeszcze nie ma konkretnych informacji na temat układów napędowych. Ale z pewnością do oferty trafi wersja hybrydowa. Bardzo prawdopodobna jest koncepcja, że UX przejmie silniki z większego modelu NX, co oznacza, że podstawową opcję będzie stanowił dwulitrowy turbodoładowany silnik, oczywiście benzynowy.

Skąpa ilość konkretnych informacji daje podstawy, by sądzić, że Lexus UX pojawi się na rynku nie wcześniej niż w 2018 roku.