Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Kolejne autobusy elektryczne dla Warszawy

5 lip 17 09:04

Firma Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę dziesięciu autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładуw Autobusowych w Warszawie. Nowe Urbino 12 electric wyjadą na ulice stolicy na początku 2018 roku.

Udostępnij
0
Skomentuj

Będzie to już druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce. Dla MZA kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale również innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów oraz pojemność akumulatorów trakcyjnych.

Warszawskie MZA zamówiły pierwsze autobusy elektryczne w listopadzie 2014 roku. Ich dostawcą była również firma Solaris. Elektryczne, 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222. Autobusy oznaczają się bardzo wysoką sprawnością techniczną, a pozytywne doświadczenia z ich eksploatacji pozwoliły na dalszy rozwój e-mobilności w stołecznej komunikacji publicznej.

„Niezmiernie cieszy mnie, że możemy kontynuować wieloletnią i owocną współpracę z MZA, dostarczając kolejną partię autobusуw elektrycznych. Wybуr naszych pojazdуw jest widocznym dowodem na to, iż Warszawa nie tylko konsekwentnie inwestuje w zakup nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych środowisku niskopodłogowych autobusуw miejskich, ale robi to jednocześnie w sposób wyjątkowo efektywny, wyznaczając ogólnoeuropejskie trendy w komunikacji miejskiej” – mуwi Solange Olszewska, Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej