Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

SEAT wchodzi na chiński rynek

10 lip, 16:23

SEAT został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo-rozwojowego w Chinach. W reultacie auta hiszpańskiej marki pojawią się na tamtejszycm rynku.

Udostępnij
0
Skomentuj
SEAT wchodzi na chiński rynek SEAT wchodzi na chiński rynek Foto: Seat

Porozumienie, na podstawie którego hiszpański producent dołączył do joint venture i będzie wiodącą marką Grupy Volkwagen w tym projekcie, zostało podpisane przez Luca de Meo, prezesa SEAT-a, Jochema Heizmanna, prezesa Volkswagen Group China oraz An Jin, Prezesa JAC. Umowa została zawarta podczas uroczystości w Berlinie, w obecności kanclerz Niemiec, Angeli Merkel oraz premiera Chin, Li Keqianga.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia marki skoncentrują się na rozwoju pojazdów elektrycznych, obszaru łączności oraz autonomicznej jazdy. Umowa przewiduje uruchomienie dedykowanej rynkowi platformy BEV oraz wprowadzenie w latach 2020-2021 pojazdów marki SEAT na chiński rynek.

Według porozumienia, SEAT wspólnie z Volkswagen Group i JAC utworzy w Chinach centrum badawczo-rozwojowe. Jego zadaniem będzie rozwój pojazdów elektrycznych, łączności oraz autonomizacja technologii jazdy, w tym produkcja odpowiednich części, komponentów oraz technologii, które mają być gotowe w 2021 roku.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej