Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jaka przyszłość czeka salony samochodowe? Detroit planuje spore zmiany

26 lip, 16:30

Co jakiś czas słyszymy o problemach kolejnych targów samochodowych. Choć nasz rodzimy Poznań Motor Show z roku na rok ma się coraz lepiej, to kilka lat temu z kalendarza zniknął Lipsk, a z udziału w nadchodzącym salonie w Paryżu zrezygnowała rekordowa liczba producentów. Organizatorzy targów w Detroit postanowili działać.

Udostępnij
0
Skomentuj
North American International Auto Show North American International Auto Show Foto: Newspress

Jeszcze nie od przyszłego, ale od 2020 roku North American International Auto Show (NAIAS), czyli jedne z największych amerykańskich i światowych targów samochodowych staną się nie do poznania. Zmianie ulegnie też sam termin wydarzenia. Zamiast na początku stycznia, targi będą odbywać się w środku czerwca. Jest to powiązane z nową formułę imprezy.

Ta zakłada, że wystawa w Detroit wyjdzie z czterech ścian hal targowych, więc ładna, letnia pogoda jest do tego niezbędna. Oczywiście samochody nadal będą eksponowane głównie pod dachem, ale pojawią się też pod chmurką. Powstanie jednocześnie wiele wydarzeń towarzyszących utrzymanych w piknikowej, festiwalowej atmosferze.

Po dachu hali Cobo mają jeździć pojazdy autonomiczne. Będzie możliwość odbywania klasycznych jazd próbnych i testowania samochodów na specjalnych torach offroadowych. Na świeżym powietrzu zostanie wybudowana również duża scena, na której będą odbywały się panele dyskusyjne i koncerty. Pojawią się food trucki. Każdy członek rodziny ma znaleźć coś dla siebie.

Targi NAIAS od edycji 2020 mają być czymś znacznie więcej niż tylko wydarzeniem motoryzacyjnym. Pierwsze komentarze branży są pozytywne.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej