Nowoczesny wygląd z przemyconymi elementami w stylu „retro” nasi testerzy polubili od pierwszego wejrzenia.

Spodobał im się zresztą nie tylko wygląd zewnętrzny auta, ale także jego wnętrze – z czytelnymi wskaźnikami, intuicyjną obsługą przełączników oraz przyciskamina kierownicy ułatwiającymi sterowanie radiem i telefonem. Zastrzeżeń nie wzbudziły także widoczność ani przestrzeń.

„Ilość miejsca dla pasażerów jest imponująca jak na tak niewielki samochód” – stwierdzili jednogłośnie. Także wielkość bagażnika okazała się wystarczająca.

Miejska jazda Wprawdzie miejski ruch rzadko daje samochodowi szansę, by pokazać „pazur”, ale naszym testerom udało się odkryć i docenić dynamiczne przyspieszenie oraz elastyczność Fiata 500.

Z uwagą przyjrzeli się także dźwigni zmiany biegów, która okazała się wygodna w obsłudze i znakomicie umiejscowiona w kokpicie. Bardzo wysoko ocenili także„zwrotność” auta (10 na 10 możliwych punktów). Dodatkowo, jak podkreślali: „Wspomaganie kierownicy bardzo ułatwia prowadzenie i wygodne parkowanieauta”.

Dobrze wyposażony Spośród elementów wyposażenia na wyróżnienie zasłużyły terminal Bluetooth,klimatyzacja, a także system automatycznegowyłączania silnika na postoju, który idealnie sprawował się w mieście.

Poduszki powietrzne na szczęście się nie przydały, jednak zapewniały naszym testującym przyjemne poczucie bezpieczeństwa.

I kolejny plus: Fiacik okazał się autem bardzo oszczędnym. Podczas jazdy miejskiej z włączonym trybem ekonomicznym udało się zejść do zaledwie 6 l/100 km!

PODSUMOWANIE - Wioleta: „Niedużo pali, świetnie się prowadzi, dobrze wygląda, jest zwrotny i przyciąga uwagę. Myślę, że mogę polecić tego Fiata”.