Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Problemy z wilgocią w aucie?

10 mar 15 18:02

Prosty pochłaniacz wilgoci przyspiesza osuszanie auta po praniu wnętrza, a także – w sezonie jesienno-zimowym – na co dzień

Udostępnij
0
Skomentuj

Mniej wilgoci w kokpicie to mniej zaparowane szyby, niższe ryzyko korozji i... mniej smrodu. Naprawdę wydajne pochłaniacze to drogie, duże urządzenia podłączane do prądu.

Do codziennego użytku w aucie można użyć saszetki ze specjalną higroskopijną solą na wzór miniaturowych torebek, jakie znajdujemy w nowym ubraniu, mających nie dopuścić do rozwijania się pleśni. Te stosowane w autach są dość duże, ważą nawet kilkadziesiąt dkg.

Większość produktów to niedrogie, ale jednorazowe saszetki. My postanowiliśmy przetestować chemiczny pochłaniacz wielorazowego użytku o nazwie Pingi. Instrukcja obsługi mówi, że gdy wskaźnik wilgoci (zmieniający barwę punkt na środku „poduszeczki” wypełnionej materiałem higroskopijnym) stanie się różowy, wkład należy zregenerować (osuszyć) poprzez włożenie go na kilka minut do domowej mikrofalówki.

Wówczas wilgoć wyparuje, a wskaźnik na powrót stanie się niebieski. Sprawdziliśmy ile wody pochłania Pingi?

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej