Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, czyli jak korzystnie i kompleksowo ubezpieczyć samochód

17 lis 14 16:43

Wszyscy posiadacze samochodów w Polsce mają obowiązek ich ubezpieczenia w ramach OC. Mogą zdecydować się również na poszerzenie ochrony ubezpieczeniowej poprzez wykupienie AC

Udostępnij
0
Skomentuj
Ubezpieczenia OC  i AC w pakiecie, czyli jak korzystnie i kompleksowo ubezpieczyć samochód Ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, czyli jak korzystnie i kompleksowo ubezpieczyć samochód Foto: Auto Świat

W wielu firmach ubezpieczeniowych przy kupowaniu ubezpieczeń OC i AC w jednym pakiecie można liczyć na uzyskanie dodatkowo korzystnych zniżek.

Kompleksowo ubezpieczony samochód

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest podstawowym ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych, obowiązkowym w świetle obowiązujących przepisów prawa. OC należy wykupić dla pojazdu mechanicznego najpóźniej w dniu jego zarejestrowania w urzędzie. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach polisy OC obejmuje interes majątkowy ubezpieczonego w razie wypadku z udziałem jego pojazdu, a także w razie wyrządzenia szkód osobowych i majątkowych innym osobom.

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, jest zaś ubezpieczeniem dobrowolnym, wykupywanym opcjonalnie przez kierowców. Chroni ono samochód ubezpieczonego przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem w wyniku działania kierowcy lub osób trzecich czy też zdarzeń losowych. Firmy ubezpieczeniowe mogą w sposób dowolny określać, w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz w swoich ofertach, zakres ubezpieczenia Autocasco. Przykładowo, niektóre firmy za włączenie ryzyka kradzieży oczekują opłacenia dodatkowej składki – warto o tym pamiętać.

Kup auto assistance z Auto Światem

Wykupienie ubezpieczeń OC i AC w jednym pakiecie pozwala na kompleksowe zabezpieczenie interesów kierowcy. Pakiet chroni majątek kierowcy w przypadku kolizji z udziałem ubezpieczonego pojazdu i wyrządzenia szkody innym osobom, a jednocześnie zabezpiecza przed kradzieżą lub uszkodzeniami samochodu spowodowanymi przez innych kierowców lub zdarzenia losowe. Pakiet ubezpieczeń OC i AC oferuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w tym firma AVIVA.

Jak korzystnie ubezpieczyć samochód?

Kierowca odnosi wiele korzyści z tego, że jednocześnie ubezpieczy samochód w ramach polisy OC i Autocasco w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. W wielu firmach ubezpieczeniowych może liczyć w takim wypadku na uzyskanie atrakcyjnych zniżek. Wśród innych, istotnych dla kierowców korzyści wykupienia obu ubezpieczeń komunikacyjnych, wymienia się:

możliwość przeniesienia zniżek z OC na AC – do 60% zniżek za bezszkodową jazdę,uwzględnienie zniżek wypracowanych w poprzedniej firmie ubezpieczeniowej,uzyskanie pełnego ubezpieczenia pojazdu,możliwość skorzystania z dodatkowych opcji ubezpieczeniowych w atrakcyjnej cenie – ubezpieczenie NNW, Assistance, ubezpieczenie fotelika dla dziecka, ubezpieczenie ochrony prawnej czy szyb,bezpłatny „mini” Assistance,samochód zastępczy gratis,bezpłatny certyfikat Zielonej Karty.

Oczywiście, każdy ubezpieczyciel może uwzględnić inne, dodatkowe korzyści, wynikające z wykupienia pakietu OC i AC, a w Avivie zaś dostępne są one wszystkie.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej