Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Miss wśród ciężarówek

11 wrz, 15:29

Oto tuning po polsku. W Gdańsku odbył się wyjątkowy konkurs piękności. Wzięło w nim udział 80 ciężarówek po tuningu.

Udostępnij
0
Skomentuj
  • W imprezie wzięło udział prawie 80 pojazdów Scania z różnych lat produkcji
  • Zwycięzcą konkursu została najnowsza Scania S 450 w barwach nawiązujących do kultowej serii komiksów i filmów Sin City
  • Scania rozpoczęła także nabór chętnych do największego na świecie konkursu dla kierowców autobusów i ciężarówek

W Gdańsku odnotowano nowy rekord. Tak wielu kandydatów do tytułu Pomorska Miss Scania jeszcze nie było w całej dotychczasowej historii tego konkursu (odbyło się 17 edycji). W sumie w tegorocznej imprezie wzięło udział prawie 80 samochodów ciężarowych, które poddano tuningowi.

Zwycięzcą została najnowsza Scania S 450 w barwach nawiązujących do kultowej serii komiksów i filmów Sin City. Ciężarówce przyznano tytuł Pomorskiej Miss Scania 2018. Nagrodę publiczności przyznano zaś białej Scanii R 560, którą pomalowano tak, by uhonorować legendarny Dywizjon 303 z okresu walk o Wielką Brytanię.

Wśród nagrodzonych znalazła się także ciężarówka upamiętniająca Nikolę Teslę. Nagrody przyznano także w kategorii „Weteran Szos” (Scania Torpedo R500) oraz „Nagroda specjalna” za ciągnik Scania 143M.

Nagroda Publiczności Dywizjon 303 Repiński Transport i Spedycja Nagroda Publiczności Dywizjon 303 Repiński Transport i Spedycja Foto: Scania / Scania;

Podczas pomorskiego konkursu uruchomiono także zapisy dla chętnych startujących w międzynarodowym konkursie Scania Driver Competitions. To największe na świecie zawody kierowców autobusów i ciężarówek. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 350 000 osób. Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Miss wśród ciężarówek (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego