Po premierze koreańskiej wersji samochodu Kia Picanto, nadszedł czas na europejski face lifting. Producent opublikował już pierwsze zdjęcia, z których wynika, iż obie wersje praktycznie niczym się nie różnią.

W 2014 r. Kia sprzedała na rynkach europejskich 51 102 egz. tego modelu. Producent jednak liczy na wzrost sprzedaży. Obecna generacja znajduje się w ofercie od czterech lat i face lifting stał się już koniecznością.

Zmiany mające na celu odświeżenie modelu poznaliśmy już przy okazji premiery wersji koreańskiej, która sprzedawana jest pod nazwą Morning. Auto otrzymało nowe zderzaki, zmodyfikowana została atrapa wlotu powietrza chłodnicy, a we wnętrzu pojawiły się elementy chromowane, nowe wloty powietrza oraz nowocześniejszy panel radia.

Po raz pierwszy dla nabywcy Picanto oferowany jest wybór elementów wyposażenia klasy Premium, w tym system audio-video-nawigacyjny KiaNaviSystem najnowszej generacji z dużym, 7-calowym ekranem dotykowym (dostępny od III kwartału 2015). Inne opcje – jak światła przeciwmgłowe typu projekcyjnego, tempomat i ogranicznik prędkości mogą znacznie podnieść komfort prowadzenia samochodu, szczególnie w podróżach na dłuższe dystanse.

W nowym modelu dostępne są trzy pakiety kolorystyczne, pozwalające spersonalizować Picanto i wyróżnić się wśród innych pojazdów na drodze. Sportowy w wyglądzie Red Pack obejmuje pokrycia siedzeń z czarnej ekologicznej skóry i tkaniny w kolorze czerwonym oraz błyszczące, czarno-czerwone wstawki boczków drzwi. Żywy i wpadający w oko, Yellow Pack proponuje pokrycia siedzeń z czarnej skóry ekologicznej i żółtej tkaniny z przeszyciami w tej samej barwie oraz jasnożółte wykończenie deski rozdzielczej i kierownicy. W pakiecie Brown Pack klasy Premium nabywca otrzymuje eleganckie pokrycia siedzeń z brązowej skóry ekologicznej, boczki drzwi w tym samym kolorze oraz wykończenie tablicy przyrządów w tzw. czerni fortepianowej. Każdy z trzech pakietów zawiera także oświetlenie podłogi po stronie kierowcy i pasażera.

Dodatkowo gama kolorystyczna zyska dwa nowe atrakcyjne kolory nadwozia: Honey Bee oraz Dazzling Blue.

Zmodyfikowana Kia Picanto na rynku południowokoreańskim dostępna jest obecnie z trzycylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o pojemności skokowej 1.0 l i mocy 106 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 137 Nm. Jednak ta jednostka nie znajdzie się w europejskiej ofercie. Silnik benzynowy 1,0 l MPI o mocy 71 KM został zmodernizowany pod względem dostosowania do obowiązującej w Europie normy czystości spalin Euro 6 oraz system START/STOP pozwalający oszczędzać paliwo i zmniejszający poziom emisji CO2.

Nowa Kia Picanto pojawi się w sprzedaży pod koniec I kwartału 2015 r.