Wszyscy posiadacze aut na pewno nie raz musieli skrobać szyby, poradzić sobie z zamarzniętymi zamkami czy uszczelkami drzwi, a także mieli problem z rozruchem auta. Bardzo niska temperatura negatywnie wpływa na akumulatory, obniżając ich moc rozruchową, ponadto zwiększa gęstość oleju, więc i dla silników również jest przeszkodą. Zimą każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów i zadbać o eksploatację swojego samochodu.

Skrobaczka do szyb - akcesorium niezbędne

Foto: archiwum / Auto Świat

Zamarznięte szyby to problem każdego kierowcy, a najpopularniejszym produktem, który jest wykorzystywany do pozbycia się szronu jest - standardowo - klasyczna skrobaczka. Aby zyskać nieco na czasie, jeżeli już zdecydujemy się na tego typu akcesorium, powinniśmy postawić na coś bardziej solidnego.

Większość z nas wybiera najtańsze produkty, wykonane z plastiku, które są nietrwałe i często pękają bądź się zniekształcają. Dlatego też znacznie lepszym wyborem będą skrobaczki, których ostrze wykonane jest na przykład z mosiądzu. Przyrząd wykonany z tego metalu jest trwały, a także będziesz miał gwarancję, że nie porysuje szyb Twojego samochodu. Ponadto efektywnie radzi sobie z lodem, dzięki czemu zyskasz kilka cennych minut.

Najlepsze skrobaczki do szyb w najniższych cenach!

Odmrażacz do szyb - rozwiązanie dla wygodnych

Foto: Auto Świat

Świetną alternatywą dla skrobaczek są różnego rodzaju płyny odmrażające. Pod wpływem substancji, która wydobywa się z naszej buteleczki, lód zaczyna topnieć i dzięki temu z łatwością możemy go później zeskrobać lub zetrzeć szmatką. Stosując odmrażacze, mamy pewność, że nie porysujemy szyb - co możemy uczynić korzystając ze skrobaczki - ani nie uszkodzimy gumowych elementów.

Jak każdy produkt, również i ten ma pewne wady. Przede wszystkim podczas występowania grubszej warstwy lodu, topnienie może potrwać nawet parę minut, a przy silniejszym wietrze możemy mieć nieco problem ze strumieniem, który będzie działał na jego siłę.

Kup odmrażacz do szyb w najniższej cenie z dostawą do domu!

Dobre kable rozruchowe to podstawa

Foto: Auto Świat

Niskie temperatury negatywnie wpływają na akumulatory, które często się po prostu rozładowują. Dlatego też warto mieć przy sobie kable rozruchowe, dzięki którym odpalimy nasz samochód, korzystając z prądu drugiego samochodu. Przy zakupie zwróć uwagę na to, aby były trwałe - im grubsze, tym lepsze. Pamiętaj, że kable nie rozwiązują jednak problemu rozładowanego akumulatora.

Kable rozruchowe w najniższej cenie z dostawą do domu!

Dzięki prostownikowi zadbasz o akumulator

Foto: Auto Świat

Jednakże same kable rozruchowe nam nie wystarczą. Warto również zaopatrzyć się w prostowniki, najlepiej takie z mikroprocesorem, który zabezpiecza nasz akumulator przed przeładowaniem, a także reguluje napięcie.

Prostowniki w najniższej cenie z dostawą do domu!

Jedziesz w góry? Kup łańcuchy!

Foto: Auto Świat

W przypadku dużych opadów śniegu, co może wywoływać ogromne problemy podczas naszej trasy, warto również wyposażyć się w specjalne łańcuchy. Stosując je, Twoje koła zyskują bardzo dobrą przyczepność nie tylko na śniegu, ale również i lodzie. Produkt ten wykonany jest zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów i gwarantuje bezpieczeństwo podczas pokonywania trudnych tras w górach czy po mało uczęszczanej jezdni.

Warto tutaj również wspomnieć o tym, że w niektórych państwach w Europie - a także i w samej Polsce - korzystanie z łańcuchów jest wręcz nakazane. Jeżeli już zdecydujesz się na zakup, musisz w pierwszej kolejności zorientować się, jaki rozmiar mają opony Twojego auta. Wybieraj również produkty od renomowanych producentów - nie najtańsze. Na bezpieczeństwie (twoim oraz pasażerów) nie powinno się oszczędzać!

Kup łańcuchy w najlepszej cenie z dostawą do domu!