CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.254.564.051.89
Średnio4.584.744.312.10
Najdrożej4.794.954.592.71

Czym myć auto zimą?

13 lut 11 22:40
Udostępnij
0
Skomentuj
Czym myć auto zimą? Czym myć auto zimą? Foto: Auto Świat

Jeszcze zimą warto wykorzystać pierwszą możliwą okazję doporządnego umycia karoserii i podwozia. Zmyjemy w ten sposób sól, coskutecznie zapobiega korozji

Po pierwsze, gdy tylko mróz zelżeje, umyjcie auto z zewnątrz – dokładnie, ręcznie, najlepiej dwa razy. Po drugie, umyjcie podwozie. Czym? Co macie do dyspozycji – myjką ciśnieniową na stacji benzynowej, w myjni automatycznej czy w profesjonalnej myjni ręcznej. W ten sposób usuniecie z podwozia sól, która w dodatnich temperaturach powoduje błyskawiczne spustoszenia w nadwoziach waszych samochodów.

Czym myć auto zimą? Czym myć auto zimą? Foto: Auto Świat

Jeśli już bierzemy się do mycia ręcznego, przeczytajmy na opakowaniu szamponu, w jakich proporcjach należy mieszać go z wodą. Odruchowo zwykle dodajemy więcej środka, niż trzeba, bo mamy nadzieję, że to w czymś pomoże. Nie pomoże! Woda z nadmiarem szamponu nie będzie wprawdzie (w większości przypadków) w jakikolwiek sposób toksyczna dla lakieru i innych elementów auta, jednak zbyt bogata mieszanina bardzo się pieni, utrudniając spłukiwanie auta bez pozostawiania zacieków. I tak niemytego ręcznie przez 2-3 miesiące samochodu nie umyjemy idealnie za pierwszym razem. Karoserię należy umyć najdokładniej, jak to możliwe, zaczynając od kół, potem należy auto spłukać wodą, a następnie czynność powtórzyć, przestawiając samochód o pół obrotu kół do przodu lub do tyłu.

Pozostaje pytanie: czy lepszy jest szampon z woskiem czy bez? Wosk lub podobnie działające substancje zawarte w szamponie samochodowym ułatwiają spływanie wody, co zwykle redukuje ilość zacieków, szczególnie gdy używamy twardej wody. Jednak jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru przedszkodliwymi substancjami, jest to działanie symboliczne. Żaden szampon nie zastąpi porządnego, ręcznego woskowania karoserii!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej