CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.194.453.791.38
Średnio4.464.654.111.59
Najdrożej4.764.984.644.26

Czym myć auto zimą?

13 lut 11 22:40
Udostępnij
0
Skomentuj
Czym myć auto zimą? Czym myć auto zimą? Foto: Auto Świat

Jeszcze zimą warto wykorzystać pierwszą możliwą okazję doporządnego umycia karoserii i podwozia. Zmyjemy w ten sposób sól, coskutecznie zapobiega korozji

Po pierwsze, gdy tylko mróz zelżeje, umyjcie auto z zewnątrz – dokładnie, ręcznie, najlepiej dwa razy. Po drugie, umyjcie podwozie. Czym? Co macie do dyspozycji – myjką ciśnieniową na stacji benzynowej, w myjni automatycznej czy w profesjonalnej myjni ręcznej. W ten sposób usuniecie z podwozia sól, która w dodatnich temperaturach powoduje błyskawiczne spustoszenia w nadwoziach waszych samochodów.

Czym myć auto zimą? Czym myć auto zimą? Foto: Auto Świat

Jeśli już bierzemy się do mycia ręcznego, przeczytajmy na opakowaniu szamponu, w jakich proporcjach należy mieszać go z wodą. Odruchowo zwykle dodajemy więcej środka, niż trzeba, bo mamy nadzieję, że to w czymś pomoże. Nie pomoże! Woda z nadmiarem szamponu nie będzie wprawdzie (w większości przypadków) w jakikolwiek sposób toksyczna dla lakieru i innych elementów auta, jednak zbyt bogata mieszanina bardzo się pieni, utrudniając spłukiwanie auta bez pozostawiania zacieków. I tak niemytego ręcznie przez 2-3 miesiące samochodu nie umyjemy idealnie za pierwszym razem. Karoserię należy umyć najdokładniej, jak to możliwe, zaczynając od kół, potem należy auto spłukać wodą, a następnie czynność powtórzyć, przestawiając samochód o pół obrotu kół do przodu lub do tyłu.

Pozostaje pytanie: czy lepszy jest szampon z woskiem czy bez? Wosk lub podobnie działające substancje zawarte w szamponie samochodowym ułatwiają spływanie wody, co zwykle redukuje ilość zacieków, szczególnie gdy używamy twardej wody. Jednak jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru przedszkodliwymi substancjami, jest to działanie symboliczne. Żaden szampon nie zastąpi porządnego, ręcznego woskowania karoserii!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: odświeżamy wnętrze i układ wentylacji, doradzamy kiedy i jakie opony kupić oraz jakie oleje są najlepsze do Twojego auta. Sprawdzamy też Mercedesa G, który ma już swoje lata, ale nadal sporo kosztuje. Pod lupę wzięliśmy też przepisy emisyjne oraz testy zderzeniowe.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej