TA to skrót od słów "Traffic Announcement", a TP to "Traffic Programme". W obu przypadkach dotyczą informacji o ruchu drogowym nadawanych drogą radiową.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Co się stanie, gdy wciśniemy przycisk TA/TP? Wówczas odbiornik radiowy może rozpocząć wyszukiwanie stacji nadających komunikaty dla kierowców (chyba że taką już odbiera). W niektórych odbiornikach może wówczas pojawić się na wyświetlaczu symbol TP.

Aktywny tryb TA/TP oznacza, że tuner będzie wyszukiwać tylko rozgłośnie nadające komunikaty drogowe (pominie pozostałe podczas skanowania pasma). Ponadto sprzęt będzie przerywać odtwarzanie muzyki z płyty CD/DVD czy USB i przełączy się w tryb radia, gdy dana rozgłośnia zacznie emisję komunikatu dla kierowców.

Niestety w polskiej rzeczywistości bywa, że stacje radiowe nie zawsze emitują wiadomości o sytuacji na drogach, a zamiast nich kierowcy usłyszą reklamy. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wyłączyć funkcję TA/TP. Zależnie od radia, można ją wyłączyć, naciskając przycisk, lub poprzez menu ustawień radioodtwarzacza.