Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy warto montować instalację LPG w Chevrolecie Epica?

9 cze 15 13:53

Pytanie, czy warto założyć instalację LPG zadaje sobie wielu kierowców. Pokusa jest tym większa, im różnica w cenie pomiędzy benzyną a gazem LPG jest większa. Ile dzięki temu można oszczędzić? Sprawdziliśmy to na przykładzie Chevroleta Epica z silnikiem o pojemności 2-litrów

Udostępnij
0
Skomentuj
Czy warto montować instalację LPG w Chevrolecie Epica? Czy warto montować instalację LPG w Chevrolecie Epica? Foto: Auto Świat

Chevrolet Epica z silnikiem benzynowym o pojemności 2-litrów do oszczędnych nie należy, zatem nie może dziwić nas to, że właściciel takiego auta Pan Tomek zdecydował się na montaż instalacji LPG w swoim aucie. Jest to o tyle dobry wybór, że od lat wiemy iż auta tego producenta do oszczędnych nie należą.

W przypadku wyboru instalacji LPG ważnym kryterium jest wybór właściwego warsztatu, który tak dobierze komponenty instalacji aby auto prawidłowo pracowało zarówno podczas zasilania benzyną jak i gazem LPG. W tym przypadku właściciel Chevroleta zdecydował się na skorzystanie z usług warsztatu Grzegorza Łopatki w Kluczborku należącego do ogólnopolskiej sieci Auto-Gaz Centrum Ekspert LPG.

W przypadku nowoczesnych aut jednym z najważniejszych elementów instalacji LPG jest komputer sterujący pracą instalacji gazowej, oraz wtryskiwacze umożliwiające precyzyjne dawkowanie gazu do cylindrów. Dlatego też zgodnie z zaleceniami montera w aucie zamontowano sterownik Zenit Pro OBD, oraz trwałe wtryskiwacze LPG HANA.

Foto: Auto Świat

Od czasu zamontowania instalacji LPG Pan Tomasz przejechał 3 000 km i jego wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne, bowiem  na pokonanie każdych 100 km w ruchu miejskim auto potrzebuje jedynie 11 l gazu, natomiast podczas jazdy w trasie zużycie gazu oscyluje w okolicach 9,5 l /100 km – jak łatwo policzyć, przy obecnych cenach LPG koszt przejechania każdych 100 km jest niewiele większy niż 20 zł – to może się podobać. Cieszy również to,  że dzięki zamontowaniu instalacji LPG Pan Tomasz miesięcznie wydaje na paliwo o 300 zł mniej – czyli po roku zaoszczędzi 3 600 zł.

Najważniejsze zostawiamy na koniec – dlaczego warto zdecydować się na sterownik Zenit Pro OBD? 5-letnia gwarancja to jest coś, co w przypadku sterownika instalacji LPG gwarantuje użytkownikowi bezproblemową eksploatację samochodu.

Zdaniem producenta Auto-Gaz Centrum

Wyniki spalania są satysfakcjonujące. Właściciel może cieszyć się 5-letnią gwarancją na sam sterownik ZENIT PRO OBD, a także gwarancją ogólnopolską, ponieważ montaż odbył się w warsztacie Grzegorz Łopatka w Kluczborku przynależnym do ogólnopolskiej sieci Auto-Gaz Centrum Ekspert LPG. W nadchodzącym okresie wakacyjno-urlopowym ma to kluczowe znaczenie dla kierowcy, aby być spokojnym w podróży.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej