Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jaką instalację zamontować w aucie z mocnym silnikiem benzynowym?

30 cze 15 13:43

Przyjemność z jazdy dużą terenówką jest tym większa, im większy silnik pracuje pod maską. Ale co zrobić z kosztami eksploatacji? Przecież koszty paliwa będą wyjątkowo duże

Udostępnij
0
Skomentuj
Instalacja LPG w Mercedesie GL Instalacja LPG w Mercedesie GL Foto: Auto-Gaz Centrum Ekspert LPG

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest montaż instalacji LPG. Tym razem do flagowego warsztatu firmowego producenta samochodowych instalacji gazowych – Aut-Gaz Centrum trafił Mercedes GL 450, pod maską którego pracuje silnik o pojemności 4,7 l osiągający maksymalnie 340 KM.

Nie musimy nikogo przekonywać, że koszty eksploatacji takiego samochodu będą wysokie i nawet jeśli ktoś kupił to auto, to jeśli ma alternatywę oszczędzenia na stacji benzynowej – z pewnością ją wykorzysta. Przelicznik w przypadku tego auta okazał się bardzo prosty. Otóż w cyklu miejskim na pokonanie każdych 100 km Mercedes zużywał 15,5 l/100, natomiast w trasie spalanie spadało jedynie o 1,5 litra – czyli pole do oszczędności jest ogromne.

Pod maskę Mercedesa GL 450 trafił komputer Zenit Pro OBD sterujący pracą instalacji LPG, dwa reduktory Silver, oraz wtryskiwacze Hana. Pod maskę Mercedesa GL 450 trafił komputer Zenit Pro OBD sterujący pracą instalacji LPG, dwa reduktory Silver, oraz wtryskiwacze Hana. Foto: Auto-Gaz Centrum Ekspert LPG

Właśnie z tego powodu auto trafiło do flagowego warsztatu firmowego producenta samochodowych instalacji gazowych – Aut-Gaz Centrum. Firma jest założycielem ogólnopolskiej sieci Ekspert LPG. Już na samym początku okazało się, że w przypadku tego modelu nie ma miejsca na standardowe rozwiązania, bowiem jednostka napędowa jak i elektronika nią sterująca stanowią nie lada wyzwanie dla montażysty. Krótko mówiąc łatwo nie będzie.

Na szczęście auto trafiło w ręce specjalistów, którzy odpowiednio podeszli do tematu. Pod maskę Mercedesa GL 450 trafił komputer Zenit Pro OBD sterujący pracą instalacji LPG, dwa reduktory Silver, oraz wtryskiwacze Hana.

Po zamontowaniu instalacji LPG, oraz jej odpowiednim wyregulowaniu, auto bez najmniejszego problemu pokonało już kilka tysięcy kilometrów zużywając w cyklu miejskim 17,3 l LPG na 100 km, oraz w trasie 15,9 l LPG na 100 km. Jak widać w tym przypadku montaż instalacji LPG zwróci się bardzo szybko.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej