Samochodowych składanek jest bez liku. W czasach świetności płyty kompaktowej wydawcy chętnie wydawali różne albumy z nagraniami rekomendowanymi do słuchania w aucie. W dobie internetowych serwisów muzycznych moda trwa nadal, ale w nieco innej formule. Tylko w samym Spotify można znaleźć mnóstwo tzw. playlist ułożonych przez użytkowników aplikacji. O odpowiednie rekomendacje zadbał także sam zespół Spotify. Oto, co można znaleźć w przepastnej bibliotece. Na początek klasyczna lista na drogowe podróże.

Classic Road Trip Songs (niemal 7 godz. muzyki) to lista dość spokojnych i relaksujących nagrań. Z pewnością łatwiej o delikatne traktowanie pedału gazu i spokojną podróż, w trakcie której nigdzie nam się nie śpieszy. Kto ma przyjemność korzystać z zestawu audio z funkcją korekcji surround, może nieco zwiększyć efekt dźwięku przestrzennego (ale im mniejsza korekcja surround, tym łatwiej o wrażenie bardziej studyjnego i naturalnego brzmienia), by i pasażerowie z tyłu mieli więcej przyjemności ze słuchania muzyki. Dla miłośników mocniejszego basu z solidnym subwooferem nie ma zbyt wielu propozycji, co nie znaczy, że nie będzie przyjemności z niskiego zakresu przyjemnie masującego podróżujących (choćby znakomity "Need You Tonight" – INXS).

  • "Hungry Eyes" - Eric Carmen (ze ścieżki dźwiękowej z filmu „Dirty Dancing”)
  • "I Can Dream About You" – Dan Hartman
  • "I’m On Fire" – Bruce Springsteen
  • "Broken Wings" – Mr. Mister
  • "Nothing’s Gonna Stop Us Now" – Starship
  • "Don’t Get Me Wrong" – Pretenders (wersja z 2007 r. po masteringu)
  • "Missing You" – John Waite
  • "Walk Of Life" – Dire Straits
  • "The Logical Song" – Supertramp (wersja z 2010 r. po masteringu)
  • "In The Air Tonight" – Phil Collins (wersja z 2015 r. po masteringu)

Poza pierwszą 10 także nie brakuje znakomitych hitów sprzed lat. Wystarczy wspomnieć choćby nagrania takich wykonawców jak AC/DC ("You Shook Me All Night Long"), Electric Light Orchestra ("Don’t Bring Me Down"), Toto ("Africa"), Tom Petty and the Heartbreakers ("Learning To Fly"), Queen ("Crazy Little Thing Called Love"), Genesis ("That’s All) czy Simple Minds (Don’t You") czy U2 ("Sunday Bloody Sunday").

By posłuchać list muzycznych, nie potrzebujemy nowoczesnego radia z Android Auto czy CarPlay. Wystarczy sprzęt z Bluetooth lub gniazdem USB (i trybem pracy odtwarzacza muzyki). Smartfon łączymy z radiem przewodem USB lub wybieramy połączenie Bluetooth i w radiu multimedialnym wskazujemy nasz telefon jako źródło dźwięku.