Android Auto, czyli tryb samochodowy opracowany przez Google'a, doczekał się kolejnej aplikacji nawigacyjnej. Wreszcie pojawiła się rodzima AutoMapa, którą będzie można wyświetlić w każdym multimedialnym radiu dostosowanym do obsługi Android Auto. Wystarczy zatem tylko przewodowo połączyć smartfona ze sprzętem w samochodzie, by korzystać z polskiej nawigacji niemal tak samo jak z pokładowej.

Gdy po raz pierwszy uruchomimy program nie powinno dziwić, iż na ekranie w samochodzie nie będzie on się znacząco różnic wyglądem od innych aplikacji. Wszystko z powodu ograniczeń narzuconych przez Google (podobnie jest z Apple CarPlay), by wszystkie aplikacje bazowały na tym samym schemacie graficznym.

Pierwsza odmiana AutoMapy Android Auto to wersja 6.4.2. Można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play lub też ze strony producenta (wówczas instalacja jest możliwa po połączeniu telefonu z komputerem).

By skorzystać z AutoMapy Android Auto, wymagana jest aktywna licencja. Ceny zależnie od zainstalowanej mapy (Polska lub Europa) wynoszą od 13,99 zł (Polska na 30 dni) do 119 zł (Europa na cały rok).

A jak się jeździ z AutoMapą w Android Auto? Oto nasze pierwsze wrażenia zebrane podczas wczesnych testów próbnych wersji aplikacji.