Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Dodge Caliber – jaka instalacja będzie najlepsza?

7 wrz 15 15:22

Tym razem do warsztatu firmowego Auto-Gaz Centrum zawitał Dodge Caliber z silnikiem o pojemności 1.8 l osiągający maksymalnie 150 KM, jesteście ciekawi jaka instalacja LPG znalazła się pod jego maską?

Udostępnij
0
Skomentuj
Instalacja LPG Dodge Caliber Instalacja LPG Dodge Caliber Foto: AGC

Zdajemy sobie sprawę z tego, że amerykańskie auta w większości przypadków są mało wymagające jeśli chodzi o kompletację instalacji LPG. Co nie znaczy jednak, że nie można w nim takiej zamontować.

Właściciel prezentowanego auta nie był zadowolony z poziomu zużycia benzyny, które w cyklu miejskim wynosiło 11 l/100, natomiast w trasie 8,5 l/100 km. Sami przyznacie, że jak na silnik o pojemności 1.8 l to wynik mało imponujący. Dlatego nie dziwi nas to, że pojazd trafił do wyspecjalizowanego warsztatu, aby zamontować w nim instalację LPG.

Sterownik instalacji LPG Zenit PRO OBD Sterownik instalacji LPG Zenit PRO OBD Foto: AGC / AGC

Jak zapewne się domyślacie ten model nie jest szczególnie wymagający i pojedzie na wszystkim. Jednak montażysta polecił właścicielowi prezentowanego modelu sterownik Zenit PRO OBD, który jest  objęty 5-letnią gwarancją. Za rozprężania gazu LPG odpowiada reduktor Silver, natomiast sam gaz jest wtryskiwany do silnika za pomocą wtrysków Hercules.

Jak sprawuje się taka instalacja? Kierowca Dodga nie ma powodów do narzekania, bowiem instalację zamontowano dyskretnie i z zewnątrz nie widać, że taka znajduje się w samochodzie. Jednak nie to jest najważniejsze, bowiem każdy kierowca decydujący się na montaż instalacji LPG liczy na oszczędności. Te w przypadku dobrze dobranej instalacji widać.

Wtryskiwacze Hercules Wtryskiwacze Hercules Foto: AGC / AGC

Po zamontowaniu instalacji LPG prezentowany Dodge Caliber w cyklu miejskim zużywa średnio 11 l gazu LPG na 100 km, natomiast w trasie jego zużycie wynosi 8,5 l/100 km. To bardzo dobry wynik, dzięki któremu koszt montażu instalacji zwróci się bardzo szybko.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej