Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jaką instalację LPG zamontować w Hyundaiu Tucsonie?

5 paź 15 12:03

Ceny gazu LPG ciągle są dużo niższe niż benzyny, dlatego też nie dziwi nas to, że wielu kierowców decyduje się na montaż instalacji LPG. Tym razem przyjrzymy się instalacji która trafiła pod maskę Hyundaia Tucsona

Udostępnij
0
Skomentuj
Jak wybrać LPG Jak wybrać LPG Foto: AGC / AGC

Kiedy nasze auto zużywa na pokonanie każdych 100 km niemal 15 litrów benzyny, zastanawiamy się w jaki sposób obniżyć koszty codziennej eksploatacji samochodu. Niestety stosowanie zasad ecojazdy wielkich korzyści nie przyniesie. Dlatego też Pan Piotr zdecydował się na zamontowanie w swoim Hyundaiu Tucsonie instalacji LPG.

Pod przeprowadzeniu wywiadu wśród znajomych, oraz sprawdzeniu opinii na temat montażysty, auto Pana Piotra trafiło do warsztatu A-Trans Adam Jaworski – współpracującego z firmą Auto-Gaz Centrum.

Sterownik Zenit Pro OBD Sterownik Zenit Pro OBD Foto: AGC / AGC

Po tym jak Hyundai pojawił się w warsztacie, okazało się, że montaż instalacji LPG jest wymagający nie tylko pod względem estetyki, ale również zainstalowania poszczególnych jej komponentów. Jednak dzięki doświadczonemu montażyście, oraz długiej regulacji udało się całość skonfigurować tak, że podczas codziennej jazdy Hyundai Pana Piotra nie sprawia najmniejszych problemów.

Zresztą nie powinien bowiem komponenty instalacji które znalazły się pod maską, są bardzo dobrej jakości i tak za rozprężanie gazu odpowiada reduktor KME, gaz do cylindrów wtłaczają wtryskiwacze Hercules, natomiast pracą całej instalacji LPG steruje sterownik Zenit Pro OBD z 5-letnią gwarancją producenta.

Od dnia zamontowania instalacji LPG Hyundai Tucson przejechał już 3000 km, a Pan Piotr cieszy się z tego, że teraz na paliwo wydaje połowę tego co przed decyzją o zamontowaniu instalacji LPG.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej