Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Połoniny, skanseny i kolejki - Skodą Superb zwiedzamy Bieszczady

13 lip 17 13:40

Połoniny, skanseny i wiele innych atrakcji – Bieszczady czekają, szkoda tylko, że z Polski centralnej jest tam aż tak daleko…

Udostępnij
0
Skomentuj

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na południowo-wschodni kraniec Polski bez wizyty w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Na jego terenie wytyczono 132 km szlaków pieszych – pamiętajcie, że wolno poruszać się wyłącznie po nich oraz po ścieżkach przyrodniczych!

Chodzenie po Bieszczadach ma niepowtarzalny urok – ścieżki są zazwyczaj mało wymagające (choć miejscami po deszczu bywają śliskie!), ale długie i malownicze. Warto zaplanować całodzienną wędrówkę. My odwiedziliśmy Połoninę Caryńską.

Po kilku wyprawach pieszych na pewno nabierzecie ochoty na zwiedzanie okolicy samochodem (jeśli jesteście tu dłużej polecamy na przemian: trekking i wyprawy autem). Również w tym względzie okolica może zaoferować naprawdę wiele.

Do klasyki należy Bieszczadzka Kolejka Leśna – można wpleść ją w pieszą wycieczkę lub wystartować i wrócić do Cisnej. Szczególnie ciekawa jest przejażdżka pociągiem ciągniętym przez parowóz, ale dominują składy ciągnięte przez lokomotywy spalinowe.

Takie znaki - tylko w Bieszczadach! Rzeczywiście, czasem spotkać można niedźwiedzie na drodze, ale to naprawdę rzadkość. Bez powodu nie atakują one ludzi. Takie znaki - tylko w Bieszczadach! Rzeczywiście, czasem spotkać można niedźwiedzie na drodze, ale to naprawdę rzadkość. Bez powodu nie atakują one ludzi. Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Od paru lat na torach działa też inna atrakcja: drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych. Żeby nie było niespodzianki – to turyści pedałują, płacąc za to niemało, bo 108 zł za drezynę mieszczącą do 4 dorosłych osób. Cena nie jest przypadkowa, to numer dawnej linii kolejowej. Bawimy się dobrze, szkoda że trasa nie jest bardziej malownicza.

Diesel 2.0 TDI jest oszczędny - na trasie łatwo osiągnąć wynik 5,5 l/100 km. Obok wlewu paliwa wygodny króciec do tankowania Ad Blue. Diesel 2.0 TDI jest oszczędny - na trasie łatwo osiągnąć wynik 5,5 l/100 km. Obok wlewu paliwa wygodny króciec do tankowania Ad Blue. Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

W „bramie” Bieszczad, czyli w Sanoku, warto odwiedzić skansen. Idąc dwukilometrową trasą zapoznacie się nie tylko ze starymi domami i obejściami, lecz także z różnorodnością kulturowo-religijną tych terenów. Obok siebie stoją kościoły katolickie (rzymsko- i greko-) oraz prawosławne. Warto zarezerwować sporo czasu i pomyśleć o wynajęciu przewodnika (50 zł), bo poza poznaniem ciekawych informacji będzie można zajrzeć do wielu wnętrz niedostępnych podczas samodzielnej wędrówki.

Będąc w Ustrzykach Dolnych warto zajrzeć do Muzeum Młyna zaś nad Soliną przespacerować się po tamie i zwiedzić wnętrze elektrowni.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Przemek Wąworek / Auto Świat

Połoniny, skanseny i kolejki - Skodą Superb zwiedzamy Bieszczady

Połonina Caryńska to jedno z "obowiązkowych" miejsc w Bieszczadach. W sezonie jest mocno uczęszczane, ale i tak trzeba zajrzeć. Oczywiście to tylko jeden z pięknych szlaków i tylko z tym z braku czasu nie odwiedziliśmy innych. Wyruszyć na szlak można z wielu miejsc. My wybraliśmy parking na Przełęczy Wyżniańskiej zaraz pod połoniną. Parking płatny 12 zł, wejście do parku - 6 zł (bilet normalny) lub 3 zł (ulgowy).

Połoniny, skanseny i kolejki - Skodą Superb zwiedzamy Bieszczady (slajd 1 z 13)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego