Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Auto Świat Poradnik (5/2017) już w sprzedaży

4 maja 17 10:19

Czy to już koniec radarów? Policjanci nie chcą już pracować z rosyjskimi radarami Iskra. Liczne przypadki nieprzyjmowania przez kierowców mandatów nakładanych za przekroczenia prędkości za sprawa wskazań radarów ręcznych podziałały.

Udostępnij
0
Skomentuj
Auto świat Poradnik (5/2017) Auto świat Poradnik (5/2017) Foto: Auto Świat / Auto Świat

Ale prawda jest bardziej złożona: Iskra 1 w niczym nie jest gorsza od przestarzałych radarów, z których policjanci korzystają na co dzień. W gęstniejącym tłoku na drogach i w otoczeniu, w którym jest coraz więcej zakłócaczy, każdy radarowy miernik prędkości może wygenerować zafałszowany wynik. Są jeszcze mierniki laserowe, do których policjanci są coraz bardziej przekonani.

Jak oglądac samochód, który chcemy kupić? W komisach stoi mnóstwo samochodów powypadkowych lub po drobnych stłuczkach, ale zepsutych przez blacharzy. Jak je rozpoznać?

Na giełdzie w Holandii nie kręcą liczników, bo grozi za to nawet więzienie, Dla polskiego handlarza to nie problem, bo oszuka klienta już w Polsce. A czy tzw. prywatny importer znajdzie w Holandii coś dla siebie?

Jak wybrać myjkę ciśnieniową i jak jej uzyć? Większość tanich amatorskich myjek ciśnieniowych sprzedawanych w hipermarketach nie nadaje się do mycia samochodu, ma niską trwałość. Co zatem wybrać?

Kłopot z małą żaróweczką. Naprawa podświetlenia deski rozdzielczej nie jest kosztowna, ale wymaga trochę pracy i umiejętności. Pomoże internet, w którym znajdziemy dokładną instrukcję na wideo.

Rozbity, ale udało się naprawić. To auto zaliczyło kolizję „wartą” - zgodnie z cennikiem BMW – ok. 50 tys. zł. Ktoś naprawił je za 1/10 tej kwoty i sprzedaje bo...był ciekaw, czy będzie zainteresowanie.

Jaki olej do starszego auta? Przy wyborze właściwego środka smarnego nie wolno przesadzać – starszemu silnikowi może zaszkodzić zarówno olej o zbyt niskich parametrach, jak i olej „za dobry”, przeznaczony do najnowszych typów silników.

 Foto: Auto Świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” (5/2017), który dostępny jest w sprzedaży od 4 maja 2017 r.

Zapraszamy do lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej