Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Co nas denerwuje w nowych autach?

13 lut, 16:26

W nowych autach nie brakuje rozwiązań, które działają na nerwy. Często aż trudno uwierzyć, jak takie rzeczy mogły trafić do produkcji seryjnej. Przecież teoretycznie większość z nich powinna być usunięta najpóźniej na etapie prototypu

Udostępnij
0
Skomentuj

Piszczące alarmy, których przyczyn nie sposób często zgadnąć, potrzebne funkcje ukryte głęboko w menu komputera pokładowego, ekrany dotykowe, których nie da się obsłużyć zimnymi rękoma, przyciski ukryte tak, że nawet z instrukcją w ręku trudno je czasem znaleźć – listę głupich i nieprzemyślanych rozwiązań, które można znaleźć w seryjnie produkowanych autach, da się wydłużać niemal do woli.

Od dawna nie jest już tak, że ekscentryczny konstruktor może tak po prostu wprowadzić jakieś swoje szalone pomysły do produkcji seryjnej – nad każdym autem pracują całe zespoły, które opracowują i testują poszczególne rozwiązania. Najwyraźniej jednak nie dość dokładnie!

Co my, kierowcy, możemy z tym zrobić? Jeśli nam się coś nie podoba, to przede wszystkim nie powinniśmy siedzieć cicho! Zgłaszajmy problemy, narzekajmy, informujmy o naszych spostrzeżeniach prasę – w czasach powszechnego dostępu do mediów społecznościowych to znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Takie sygnały – szczególnie, jeśli nie są odosobnione – docierają wreszcie do producentów, a ci często w końcu reagują. Oczywiście, zwykle nie od razu, ale przeważnie zdarza się, że przy okazji kolejnych liftingów czy przy następnej zmianie modelu uwzględnia się krytyczne głosy użytkowników.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej