Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy warto zakładać instalację LPG do Hondy Accord?

12 mar 15 16:53

Gaz LPG jest nadal najtańszym paliwem nie dziwi więc na to, że wielu kierowców decyduje się na montaż instalacji gazowej w swoim aucie. Sprawdziliśmy, czy warto zamontować instalację LPG do nowej Hondy Accord

Udostępnij
0
Skomentuj
Instalacja LPG do Hondy Accord Instalacja LPG do Hondy Accord Foto: Auto Gaz Centrum / Materiał powstał we współpracy z AG Centrum

Tym razem do zaprzyjaźnionego warsztatu zajmującego się montażem instalacji LPG zgłosił się klient z nową Hondą Accord, która miała jedynie 3 500 km przebiegu. Jak wiadomo osoby decydujące się na montaż instalacji gazowej w tak nowych samochodach mają bardzo wysokie wymagania dotyczące samego montażu.

Bowiem już w momencie pierwszych rozmów z klientem okazało się, że całość ma być zamontowana bardzo estetycznie z możliwe maksymalnym ukryciem komponentów instalacji. Nas to nie dziwi, bowiem szkoda w nowym aucie wprowadzać wiele modyfikacji wpływających na fabryczną konstrukcję auta. Dla montażystów już wszystko było jasne, dyskretny montaż nie sprawił wielu problemów - zresztą tak samo jak auto, bowiem w przypadku 2-litrowego silnika Hondy sam montaż instalacji LPG nie jest żadnym problemem.

Klient zdecydował się na montaż głównie z powodu wysokiej ceny benzyny i tego, że miesięcznie przejeżdża około 4 000 km. Prosty rachunek finansowy pozwolił na wyestymowanie miesięcznej oszczędności na poziomie 800 zł.

W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym. W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym. Foto: Materiał powstał we współpracy z AG Centrum

Klient zdecydował się na kompletację instalacji z górnej półki. W aucie zamontowano najlepszy sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym. Jedne z najbardziej trwałych i najdokładniejszych wtryskiwaczy Hana, oraz reduktor Silver z odpowiednim zapasem mocy (do 200KM).

Tak dobrana instalacja zapewnia pełnię zadowolenia i minimum ingerencji montażysty w trakcie eksploatacji samochodu. Zwrot inwestycji jest szybki - aktualne różnice cen gazu LPG i benzyny są najlepsze od wielu lat. Jeśli klient zamierza samochodem jeździć kilka lat - na pewno zaoszczędzi konkretną kwotę.

Co zresztą powierdza sam klient, który po zamontowaniu instalacji przejechał już 10 000 km, zaoszczędzając na kosztach paliwa około 2 000 zł. Co równie ważne w tym czasie nie żadnych zmian w pracy jednostki napędowej i poleca montaż instalacji tego typu w innych nowych samochodach.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej