Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jaką instalację gazową zamontować w Suzuki SX4?

10 sie 15 15:37

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że najważniejszym elementem instalacji LPG jest prawidłowy dobór komponentów połączony z profesjonalnym montażem

Udostępnij
0
Skomentuj
Suzuki SX4 Suzuki SX4 Foto: AGC / AGC

Tym razem zajemy się opisaniem przypadku Pana Mariusza Królika, który jeździ Suzuki SX4 napędzanego silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 l osiągającym maksymalnie 105 KM. Podczas codziennej eksploatacji auto zużywa w cyklu miejskim zużywało średnio 10 l/100 km, natomiast w trasie na każde 100 km potrzebowało 9 litrów benzyny.

Pan Mariusz miesięcznie przejeżdża około 2 000 km, łatwo więc sobie wyobrazić, ile miesięcznie wydaje na paliwo. Postanowił więc poszukać sposobu na oszczędzenie kilkuset złotych miesięcznie. Zmiana auta na mniejsze, lub też napędzane silnikiem wysokoprężnym nie wchodziła w grę.

Montaż wtryskiwaczy gazowych w Suzuki SX4 nie był łatwy Montaż wtryskiwaczy gazowych w Suzuki SX4 nie był łatwy Foto: AGC

Dlatego też, Pan Mariusz zdecydował się na montaż instalacji LPG. Po zasięgnięciu opinii wśród znajomych, oraz sprawdzeniu wiarygodności producenta instalacji LPG jak i warsztatu montującego – wybór padł na warsztat A-Trans Adam Jaworski, który działa w ramach sieci producenta instalacji LPG – Auto-Gaz Centrum.

W warsztacie zdecydowano się na montaż zestawu składającego się ze sterownika Zenit Pro OBD, reduktora Alaska oraz wtryskiwaczy gazu Hercules. Natomiast zbiornik gazu zamontowano we wnęce na koło zapasowe, a wlew gazu umieszczono pod klapką wlewu paliwa.

Z racji tego, że model jest średnio popularny wśród osób które jeżdżą na gazie montaż instalacji był bardzo wymagający, a najwięcej problemu sprawił właściwy montaż wtryskiwaczy gazu.

Wlew gazu ukryto pod klapką wlewu paliwa Wlew gazu ukryto pod klapką wlewu paliwa Foto: AGC / AGC

Jednak warsztat zajmujący się montażem poradził sobie z tym autem bardzo dobrze i klient wyjechał na ulicę zadowolony.  Po zamontowaniu instalacji LPG okazało się, że Suzuki SX4 z tak skompletowaną instalacją na pokonanie każdych 100 km w ruchu miejskim potrzebuje jedynie 10 litrów gazu LPG, natomiast w trasie zadowala się 8 l LPG na 100 km. Zatem oszczędności będzie widać bardzo szybko.

Foto: AGC / AGC

Pan Mariusz, już wie, że dzięki wyborowi sprawdzonego montażysty działającego w ramach sieci warsztatów LPG – Auto Gaz Centrum, wyborowi bardzo dobrej instalacji z długo obowiązującą gwarancją, jazda na gazie może być przyjemna nie tylko dla kieszeni.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej