Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Te samochody kupują najbogatsi Polacy. Top 10

11 sty 17 17:07

Samochody marek premium są w Polsce coraz popularniejsze. W 2016 r. sprzedano ich ponad 52 tys.

Udostępnij
0
Skomentuj

W porównaniu z rokiem 2015 (sprzedano wtedy 40 tys.) oznacza to wzrost o 30 proc. Znakomita większość modeli marek premium kosztuje grubo ponad 100 tys. zł, a na najdroższe modele trzeba wyłożyć ponad milion zł. Jednak w markach premium nie cena decyduje o decyzji o zakupie. Zwykle klienci wybierający modele marek premium zamawiają najbogatsze wersje wyposażeniowe i najmocniejsze silnikowe.

O wyborze decyduje m.in. prestiż danej marki, ważny jest też atut nowości – gdy pojawia się nowy model np. Mercedesa klasy S czy BMW 7 dotychczasowi właściciele chcą szybko wymienić swój model na najnowszy. O wyborze danej marki czy modelu decyduje także moda i otoczenie – bogaci chcą jeździć tym, czym ich znajomi czy sąsiedzi.

Widać to doskonale na przykładzie podwarszawskiego Konstancina, gdzie mieszka wielu milionerów. Kilkanaście lat temu popularną marką samochodów był tam Jaguar. Teraz preferencje zmieniły się – na ulicach coraz częściej widać Mercedesy i Bentleye.

Jakie marki najchętniej wybierają najbogatsi Polacy?

W 2016 r. o pierwsze miejsce na podium walczyło BMW z Mercedesem. Obie firmy szły dosłownie zderzak w zderzak – ostatecznie na pierwszym miejscu wylądowało BMW – zarejestrowano 12 497 modeli tej firmy. Zajmujący drugie miejsce Mercedes znalazł 12 013 klientów.

W galerii przedstawiamy 11 marek premium i ich sprzedaż w 2016 roku w Polsce.

(materiał z wykorzystaniem analizy PZPM na podstawie CEP (MSW/MC).

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej