Wybierz samochód

Lexus

Lexus

Lexus – japońska marka luksusowych samochodów osobowych należąca do Toyoty. W 1983 roku, prezes koncernu z Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosił plan stworzenia ekskluzywnej linii aut, które mogłyby konkurować z limuzynami z zachodniej Europy.

Lexus nie był jednak jedyną marką w Japonii, która wpadła na ten pomysł i swój pierwszy samochód (LS 400) wprowadziła w 1989 roku, już po prezentacji Acury i równocześnie z Infiniti. Nazwa marki miała kojarzyć się z luksusem i elegancją.

Pierwszy samochód sportowy Lexusa, model SC z 4-litrowym silnikiem V8, wprowadzono na rynek 2 lata później, a sportowo-użytkowy model LX, bazujący na Toyocie Land Cruiser, w 1996 roku.

Co ciekawe, Lexusa na japońskim rynku można kupić...dopiero od 2005 roku! Rok później firma w swoim flagowym modelu LS jako pierwsza zamontowała system automatycznego parkowania. Japończycy tak oczarowali międzynarodowe jury pokazem, gdzie tenże model bez pomocy kierowcy parkował między filarami ustawionymi z kieliszków do szampana, że ci postanowili przyznać mu tytuł World Car Of The Year 2007.

Obecnie inżynierowie Lexusa ulegają panującym trendom i większość ich modeli można kupić w wersji hybrydowej.

Lexus - modele

Lexus - powiązane artykuły

Pokaż więcej