Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Retro Motor Show – sukces Auto Świat Classic

6 lis 17 12:22

25 tys. zwiedzających odwiedziło przez 3 dni (3-5 listopada) wystawę klasyków Retro Motor Show w Poznaniu.

Udostępnij
0
Skomentuj

Klasyczne pojazdy wystawiono w sześciu halach MTP. Obejrzeć można było zarówno auta i motocykle przedwojenne, samochody z lat 50. 60. 70. i 80., pojazdy militarne, straży pożarnej, sportowe, autobusy.

Auto Świat Clasic przy pomocy Mazda Polska przygotował ekspozycję kolekcjonerskich Mazd. Gwiazdą była Mazda Cosmo Sport z 1972 r. – piękne, sportowe auto z silnikiem Wankla. Auto jest rzadkością, wyprodukowano tylko ok. 1500 szt., sprzedawane było tylko w Japonii. Egzemplarz na wystawę przyjechał z Belgii. Poza Cosmo pokazaliśmy też modele MX-5, RX-7, RX-8 oraz najnowszą – MX5 RF (targa). Wspólny wysiłek Auto Świat Classica i Mazdy został doceniony – otrzymaliśmy 2 nagrody: za stoisko oraz za unikatowy model Mazdy Cosmo Sport.

Dużą, klimatyczną ekspozycję przygotowały kluby Citroena, na Retro Motor Show świętowano 70-lecie ciężarówki H (produkowano ją od 1947 do 1981 r.).

Duże ekspozycje przygotowały także: Klub Zabytkowych Mercedesów, Porsche Club Poland, Lancia Klub Polska, Mustang Klub Polska, Klub Miłośników Syren i Warszaw, Giełda Klasyków oraz poznański diler Mercedesa – Duda Cars.

Druga edycja Retro Motor Show uznana została zarówno przez wystawców, jak i przez zwiedzających za imprezę niezwykle udaną, perfekcyjnie przygotowaną, z bardzo interesującymi, unikatowymi eksponatami.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Roman Dębecki, Piotr Burchard / Auto Świat

Retro Motor Show Poznań 2017

Gwiazdą stoiska Auto Świat Classic była Mazda Cosmo Sport z 1971 roku z silnikiem Wankla. Auto sprzedawane było tylko w Japonii, ma kierownicę po prawej stronie. Wyprodukowano ok. 1500 egz.

Retro Motor Show – sukces Auto Świat Classic (slajd 1 z 22)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego