Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Kup auto jak zawodowiec: oględziny lakieru

19 paź, 15:11

Oględziny przed zakupem – niby temat znany, a jednak... nie do końca. Doświadczony pracownik komisu podpowiada, na co zwrócić uwagę, co i jak sprawdzić, żeby znaleźć dobry samochód

Udostępnij
0
Skomentuj

Mierniki lakieru staniały, korzysta z nich coraz więcej osób, ale nie każdy umie to robić. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że samochody po poważnych kraksach bywają naprawiane przy użyciu nowych lub używanych elementów bądź lakierowane w ten sposób, by pomiar mieścił się w normie (czyli nie więcej niż 150-180 µm!). W takim wypadku czasem da się coś stwierdzić po: śrubach mocujących (czy były odkręcane?), wyglądzie podłużnic i podłogi bagażnika.

Co poza lakierem? Wnętrze, szyby, opony, dokumenty. Pozostałe ważne kwestie do sprawdzenia przed zakupem przedstawiamy w „Auto Świecie” 43/18 z 22.10.2018. Zapraszamy!

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: A w nim: Wskazujemy auta, które nie są odporne na korozję oraz co psuje się w elektronice samochodów. Sprawdzamy też kto produkuje trwalsze diesle, BMW czy VW? Oceniamy czy warto założyć instalację LPG i czy opłaca się regenerować amortyzatory ze zmiennym tłumieniem.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Kup auto jak zawodowiec: oględziny lakieru

Mierzymy także progi i wnęki: fabryczny lakier ma tu zazwyczaj do 40-70 µm. Szpachla na progu? Może (ale nie musi!) oznaczać poważną naprawę.

Foto: Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Foto: Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Foto: Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Foto: Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Kup auto jak zawodowiec: oględziny lakieru (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego