Temat motoryzacji w kinematografii jest traktowany w specyficzny sposób. Zazwyczaj są to kaskaderskie popisy oraz sceny pościgów rodem z gier komputerowych, żywcem oderwane od rzeczywistości. Nie wiadomo dlaczego, przecież najlepsze scenariusze pisze życie.

W pierwszej połowie kwietnia pisaliśmy produkcji opowiadającej historię Bruce'a McLarena. Teraz wiemy że powstanie kolejny film biograficzny o losach dwóch przyjaciół, włochów zaangażowanych w przemysł motoryzacyjny. Domyślacie się o kogo chodzi?

Co ciekawe to nie będzie historia losów marki Ferrari, a w ówczesnym czasie ich największego konkurenta Ferruccio Lamborghini'ego. W filmie „Lamborghini – The Legend” w tytułową rolę charyzmatycznego Włocha wcieli się sam Antonio Banderas. Oczywiście w filmie pojawi się również Enzo Ferrari grany przez Aleca Boldwina. Za reżyserie odpowiada nominowany do Oscara Michael Radford, a scenariusz jest dziełem zdobywcy Oscara, Bobby'ego Moresco. Sądząc po obsadzie głównych ról i pozostałych stanowisk, może być ciekawie.

Scenariusz przygotowano w oparciu o książkę Syna Ferrucio – Tonino Lamborghini. Będzie on opowiadać o życiu Ferruccio, począwszy od produkowania ciągników przez pojazdy wojskowe do supersportowych samochodów, które zapoczątkował model Miura. „Moja książka Ferruccio Lamborghini, La storia ufficiale” jest jedynym tekstem całkowicie opisującym historię życia mojego ojca”, wyjaśnia Tonino.

Będzie to zderzenie rzeczywistości widzianej oczami syna z legendami czy anegdotami opowiadanymi i pisanymi przez innych. „Naprawdę wierzę, że ten film może przedstawić obraz wielkiego człowieczeństwa Ferruccio, a widzowie z całego świata poznają osobowość mojego ojca: człowieka pełnego energii, charyzmy i pasji”.

Zdradzono również informację, że prócz walki z Ferrari będzie drugoplanowy wątek, który ma za zadanie przyciągnąć przed ekrany kin żeńską część widowni. Uczucia Ferrucio do pewnej kobiety, styl, sława i wielkie dramaty będą tak samo ważną częścią filmu jak same samochody.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się latem tego roku we Włoszech.