Era autonomicznych samochodów zbliża się wielkimi krokami. Audi i Mercedes już od dawna testują najnowsze technologie i pod tym względem BMW pozostało w tyle. Jednak od dziś wszystko się zmieni, ponieważ jak donosi Engadget, w Dolinie Krzemowej bawarski producent współpracujący z firmą Intel zaprezentował najnowszą serię 7, która posłuży do testów i rozwoju autonomicznego trybu jazdy.

Do końca bieżącego roku na ulicę wyjedzie około 40 prototypów i choć nie będą one w pełni autonomiczne, to stopień ich zaawansowania technologicznego pozwoli na jazdę bez ingerencji kierowcy. Zostaną one wyposażone w zestaw kamer i czujników dostarczonych przez firmę Mobileye (kupioną niedawno przez Intel) oraz najnowszy procesor firmy Intel.

Firmy te ogłosiły współpracę w lipcu 2016 roku i zamierzają wprowadzić w pełni zautomatyzowany system napędowy dla samochodów marki BMW do 2021 roku. „Urzeczywistnienie autonomicznej jazdy dla naszych klientów jest wspólną ambicją naszej współpracy z firmą Intel i Mobileye. To partnerstwo ma wszystkie umiejętności i talent niezbędny do przezwyciężenia ogromnych wyzwań technologicznych będących przed nami i komercjalizacji samojeżdżących pojazdów” - podsumowuje Klaus Frolich – członek zarządu BMW.

Czas pokaże jakie efekty przyniesie ich współpraca, a was zapraszamy do galerii.