Początki Carolina Car Company sięgają marca 1992 r. Na początku firma była autoryzowanym przedstawicielem Mazdy Motor Poland i wkrótce została jej czołowym dealerem. W 1995 r. dodatkowo związała się z firmą ASC – dystrybutorem Chryslera w Polsce. Dwadzieścia lat temu, w 1999 r. spółka rozpoczęła sprzedaż pojazdów Toyoty w Polsce.

20 lat współpracy z Toyotą

W 2006 r. warszawską siedzibę przy ul. Wolskiej rozbudowano o nowy salon przy Al. Prymasa Tysiąclecia, gdzie obecnie zlokalizowana jest jej główna siedziba. W styczniu 2009 roku otworzono drugi salon i serwis w Ostrołęce. Z początkiem 2014 r. firma wynajęła nieruchomość przy ul. Stawy 16 (była autoryzowana stacja Toyota Włochy) z przeznaczeniem na obiekt do sprzedaż samochodów używanych (Toyota Pewne Auto, obecnie Toyota Plus). Oprócz sprzedaży prowadzony jest tam również serwis mechaniczny oraz blacharsko-lakierniczy. Pod koniec 2016 roku Carolina Car Company kupiła stację dealerską Seata i dostosowała ją do standardów Toyoty Motor Poland. Te dwie inwestycje pozwoliły na szybki rozwój i dynamiczny wzrost sprzedaży zarówno samochodów nowych, używanych, jak i usług serwisowych. 

Carolina Car Company była dwukrotnie z rzędu, w latach 2004 i 2005, laureatem konkursu „Gazele Biznesu" dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na polskim rynku. Polska Izba Motoryzacji nagrodziła firmę tytułem „Auto Serwis 2006" za najlepszy motoryzacyjny obiekt w Polsce. Na początku 2009 r. firma została uhonorowana przez Toyotę Motor Poland prestiżowym tytułem „Dealer Roku 2008".  

Przez ostatnie 3 lata przychody firmy wzrosły ponad dwukrotnie, a sprzedaż nowych aut – trzykrotnie. Pod koniec roku firma zamierza rozwijać się w segmencie aut dostawczych, które od 2 lat zaczęły być coraz ważniejszym ogniwem w europejskiej sieci sprzedaży Toyoty. 

W 2019 Carolina Car Company obchodzi 27 rocznicę założenia firmy oraz 20-lecie współpracy z Toyota Motor Poland. Przez te lata sprzedała kilkanaście tysięcy pojazdów, głównie marki Toyota.  Pracownicy firmy byli laureatami konkursów na najlepszych handlowców, sprzedawców części, doradców serwisowych jak i mechaników. Zatrudnienie wynosi ok. 300 osób, a przez 27 lat – od założenia – przewinęło się ich ponad 1000. 

Szefowie Carolina Car Company podkreślają: „Wykształciliśmy bardzo dużą liczbę wartościowych pracowników we wszystkich działach firmy, niektórzy z nich rośli razem z nami i dziś piastują kluczowe stanowiska dyrektorskie i kierownicze, a część z nich zasiliło szeregi innych firm, głównie motoryzacyjnych. Jako firma od wielu lat osiągamy bardzo dobre wyniki we wszystkich istotnych elementach biznesu dealerskiego, ale nie tylko tym mierzymy nasze sukcesy. Od zawsze priorytetem i wyznacznikiem rozwoju dla nas było zadowolenie naszych klientów i nasz nieustanny rozwój jest tego konsekwencją – staramy się nieustannie poprawiać – zgodnie z filozofią Kaizen – i wciąż dostarczać coraz lepsze produkty i usługi, bo tylko w ten sposób będziemy przez nich docenieni i zdobędziemy ich lojalność".

Wyniki sprzedaży - 2019

Sprzedaż całkowita Toyota Wola do końca lipca 2019 r. to 1450 samochodów. Od początku roku, w każdym miesiącu salon zajmuje pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce. Wzrost sprzedaży rok do roku (2018/2019) to 40 proc. Sprzedaż całkowita do końca lipca w pozostałych oddziałach wyniosła: Toyota Bielsko – 620 szt., Toyota Ostrołęka – 255 szt. 

Największą popularnością cieszą się auta z napędem hybrydowym. Najczęściej wybieranym modelem jest Nowa Corolla Hybrid (cena od 89 900 zł). W Toyota Wola sprzedano 380 szt. Drugie miejsce zajmuje C-HR Hybrid – sprzedaż 300 szt. Rekordowe było zainteresowanie RAV4 Hybrid – ten model wybrało 90 klientów. Camry sprzedano 50 szt. – to dobry wynik zważywszy, że auto jest w sprzedaży od czerwca.

Menadżerowie z Carolina Car Company podkreślają, że klienci coraz częściej przekonują się do nowych form finansowania zakupu, jak np. wynajem konsumencki dla osób fizycznych, lub wynajem długoterminowy dla firm – polegają one na spłacie w czasie okresu finansowego jedynie utraty wartości auta. Przy obu rodzajach finansowania korzyścią dla użytkownika jest niskie obciążenie miesięczne, rata miesięczna obejmująca cały koszt utrzymania auta (z serwisem, oponami zimowymi i ubezpieczeniem), gwarancja odkupu samochodu przez dealera, duży wachlarz możliwości zakończenia kontraktu (zostawienie auta i wzięcie kolejnego, wykup przez użytkownika, refinansowanie).  

Po więcej informacji zapraszamy na stronę dealera: https://toyotawola.pl/