Mercedes w ostatnich latach zrobił ogromny krok na przód w kwestii designu swoich samochodów. Zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie koncept 4-drzwiowego Mercedes AMG GT pokazał na co stać niemieckiego producenta. Samochód do tego stopnia został ciepło przyjęty, że władze marki zdecydowały o rozpoczęciu jego produkcji, a w ofercie znajdzie miejsce obok AMG GT i Roadster. Designer Aksyonov Nikita stworzył już nawet grafiki własnego autorstwa do katalogów.

Zazwyczaj koncepty w znacznym stopniu różnią się od wersji produkcyjnej. W tym przypadku jednak rodzinny AMG GT będzie posiadać te same cechy wizualne jak ten zaprezentowany w Genewie. Dlatego możemy być spokojni w kwestii wyglądu przedniego pasa z grillem i reflektorami, czy o zamontowanie dyfuzora w tylnym zderzaku z centralnie umieszczoną końcówką układu wydechowego. W specyfikacji zjeżdżającej z linii produkcyjnej znajdą się również stylowe felgi ze złotym wykończeniem.

Co do przyjęcia na rynku wersji sedan nie mamy wątpliwości, ale autor zdjęć przygotował propozycję nowego modelu w odsłonie bez dachu, na myśl o którym pojawia się uśmiech na ustach. Wygląda dosyć specyficznie pomimo faktu że jest to produkt niszowy i z pewnością znalazłby swoich odbiorców. A wy co sądzicie o nowych samochodach z gwiazdą na masce? Zapraszamy do komentowania.