Nie możecie się już doczekać odkrycia najnowszego BMW serii 8? My tak samo! Premiera coupe, które zastąpi dotychczasową serię 6, zaplanowana jest na 26 maja podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este we Włoszech. To odpowiednie miejsce na prezentację tak wyszukanego modelu z bogatą historią.

Utalentowani graficy komputerowi, którzy nie mają zbyt wiele cierpliwości, przygotowali własne wizje auta na podstawie ilustracji zamieszczonej w sieci przez BMW. Reprezentant Peisert Design przyjrzał się z bliska dostępnemu renderowi oraz szpiegowskim zdjęciom auta i przygotował własną wizję BMW 8. Trzeba przyznać, że nie wygląda jak futurystyczny koncept, a rzeczywiście gotowa wersja drogowa. Możemy podziwiać odmianę ekskluzywną oraz sportową M. Bardzo prawdopodobne, że autor projektu jest bliski tego, co pokaże BMW 26 maja.

Nowe BMW serii 8 powstanie na płycie podłogowej CLAR, z której korzysta seria 5 oraz seria 7. Do napędu posłużą znane w gamie silniki, a flagowy model będzie prawdopodobnie napędzać szlachetne V12 o pojemności 6.6 litra, które generuje ponad 600 KM i 799 Nm. Auto trafi do sprzedaży w 2018 roku, a cena będzie zbliżona do limuzyny serii 7.

Zobaczcie wideo w przyspieszonym tempie jak powstała grafika. Wielkie uznanie za pracę!